Węgry: MOL-Pick znów wygrywa, Wyszomirski trzyma formę

MOL-Pick Szeged z Piotrem Wyszomirskim w składzie odniosło w środę trzecie zwycięstwo w rundzie play-off ligi węgierskiej (NB I). Zespół polskiego bramkarza pokonał Grundfos Tatabanya 37:32, a Wyszomirskim był jednym z czołowych graczy na parkiecie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

28-latek chwalony jest przez węgierskie media głównie za grę w ostatnich 20 minutach meczu, kiedy to MOL-Pick zdołało powiększyć prowadzenie ze stanu 22:20 do 33:25. Choć w końcówce przyjezdni ponownie zaczęli odrabiać straty, to ekipa z Segedynu nie pozwoliła im odwrócić losów meczów.

To kolejny dobry występ polskiego bramkarza w ostatnich dniach. W poprzednią środę Wyszomirski dał bardzo dobrą zmianę w rewanżowym meczu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów w Kilonii. Wówczas jednak MOL-Pick przegrało 29:36.

W starciu z Grundfosem oprócz Wyszomirskiego dobre zawody w szeregach wicemistrzów Węgier rozegrali Antonio Garcia, Vladimir Vranjes i Zsolt Balogh, którzy do spółki zdobyli blisko połowę z 37 bramek całej drużyny. W ekipie z Tatabanyi błyszczał autor 9 trafień Richard Bodo, który co ciekawe w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem MOL-Pick.

Zespół polskiego bramkarza ma po trzech meczach fazy play-off komplet punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się jedynie MVM Veszprém, które w najbliższych dniach weźmie udział w turnieju Final Four Gazprom Ligi SEHA.

Kolejny mecz MOL-Pick rozegra już w sobotę (2 kwietnia). Rywalem ekipy Juana Carlosa Pastora będzie Csurgói KK. Z Veszprém drużyna Wyszomirskiego zagra dopiero w maju.