Bundesliga: Gummersbach bez szans w starciu z Lwami

Uwe Gensheimer poprowadził Rhein-Neckar Löwen do wygranej nad VfL Gummersbach w meczu 27. kolejki DKB Handball Bundesligi. Kapitan Lwów zdobył w środowym spotkaniu 10 bramek, a jego zespół zwyciężył 33:22.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

To najlepszy występ Gensheimer od czasu powrotu do gry na początku lutego. Niemiecki skrzydłowy, kapitan drużyny narodowej, ze względu na kontuzję ścięgna Achillesa opuścił styczniowe mistrzostwa Europy w Polsce. Niemcy zakończyli ten turniej ze złotymi medalami.

Choć obecny sezon nie jest dla 29-latka najlepszy, to w środowym spotkaniu w Gummersbach Gensheimer błyszczał niczym za najlepszych lat. Już w ciągu premierowych 10 minut meczu zdobył trzy bramki, a przed końcem pierwszej połowy dołożył jeszcze kolejne cztery gole.

Jego siedem bramek stanowiło blisko połowę dorobku całego zespołu. Rhein-Neckar wygrywało do przerwy 15:9, od samego startu spotkania kontrolując wynik rywalizacji. Gospodarze ani raz nie zagrozili ekipie Nikolaja Jacobsena, w drugiej połowie bez większych przeszkód pozwalając podopiecznym Duńczyka na powiększenie przewagi. Taka gra skończyła się wynikiem 22:33.

Triumf nad VfL Gummersbach umocnił drużynę z Mannheim na 1. miejscu w tabeli DKB Handball Bundesligi. Lwy mają już cztery punkty przewagi nad drugim Flensburgiem, ale mająca rozegrane jedno spotkanie mniej ekipa Ljubomira Vranjesa w czwartek zagra z TuS N-Lübbecke Piotra Grabarczyka.

27. kolejka DKB Handball Bundesligi:

VfL Gummersbach - Rhein-Neckar Löwen 22:33 (9:15)  Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Magnus Persson 6, Julius Kühn, Christoph Schindler - po 3; dla RNL - Uwe Gensheimer 10, Andy Schmid 5, Hendrik Pekeler 4.