Zwycięstwo na początek roku - relacja z meczu HSV Hamburg - Portland San Antonio

Bardzo udanie 2009 rok rozpoczęła drużyna HSV Hamburg, w której na co dzień występują bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy. Niemiecki zespół w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów, po świetnej drugiej połowie, rozbił Portland San Antonio 34:23 (14:13)

Maciej Firlej

Przed spotkaniem miała miejsce uroczystość wręczenia kwiatów oraz upominków zawodnikom, którzy podczas chorwackiego mundialu wywalczyli medale. Wyróżnieni zostali nasi dwaj kadrowicze Marcin Lijewski i Krzysztof Lijewski oraz reprezentant Francji - Guillaume Gille.

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono pamięć tragicznie zmarłego piłkarza ręcznego MKB Veszprem - Mariana Cozmy. Reprezentant Rumunii, w minioną sobotę, zginął od ciosów zadanych nożem.

Pierwsze trafienie w Color Line Arena w 2009 roku na swoim koncie zapisał Torsten Jansen. Chwilę później, po szybkiej kontrze ten sam zawodnik pokonał po raz drugi bramkarza Portland San Antonio i było już 2:0 dla HSV Hamburg. Jednak przyjezdni bardzo szybko wyrównali i w 4. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Taka też była cala pierwsza część gry. Co prawda gospodarze po kwadransie gry prowadzili już 9:6, jednak do końca pierwszej części spotkania ambitnie grająca drużyna z Hiszpanii zmniejszyła stratę do jednej bramki (14:13).

W drugiej części świetnie zaprezentowali się zawodnicy trzeciego zespołu Niemiec ubiegłego sezonu. Przez pierwsze siedem minut zdobyli aż sześć bramek, tracąc tylko jedną. W tym okresie gry bardzo skutecznie zagrał Stefan Schroder, który pokonał Danjela Sarica aż trzykrotnie. Z czasem zawodnicy gospodarzy, niesieni fantastycznym dopingiem blisko siedmiotysięcznej widowni zwiększali przewagę. Portland San Antonio nie potrafiło sobie poradzić z dobrze zorganizowaną obronę HSV. Na dziewięć minut przed końcem spotkania różnica bramek wynosiła już 10 oczek i było wiadomo, że kolejne dwa punkty na swoje konto zapiszą podopieczni Martina Schwalba. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 34:23.

W barwach HSV Hamburg wystąpili bracia Lijewscy. Marcin wpisał się na listę strzelców raz, a jego młodszy brat Krzysztof dwukrotnie.

HSV Hamburg - Portland San Antonio 34:23 (14:13)