Puchar Niemiec: "Polski" mecz pełen dramaturgii

W drugim półfinale Pucharu Niemiec naprzeciwko siebie stanęli Maciej Majdziński z Bergischer HC i Andrzej Rojewski z SC Magdeburg. Po bardzo emocjonującym pojedynku, niestety bez Polaków w rolach głównych, 36:33 triumfowali gracze z Magdeburga.

Marcin Górczyński
Kadr z turnieju Final4 Pucharu Niemiec / Kadr z turnieju Final4 Pucharu Niemiec

Tegoroczne Final Four Pucharu Niemiec szczypiornistów obfituje w zacięte pojedynki. Już w pierwszym półfinale kapitalne widowisko stworzył SG Flensburg-Handewitt i Rhein-Neckar Löwen. Kilkanaście minut później kibice w Hamburgu obejrzeli kolejny świetny mecz, w którym głównymi aktorami byli zawodnicy Bergischer HC i SC Magdeburga.

Długo zapowiadało się na niespodziankę i triumf drużyny Macieja Majdzińskiego. Zajmujący piętnaste miejsce w Bundeslidze Bergischer HC w pierwszych minutach zaskoczył bardziej utytułowanego rywala akcjami ze skrzydłą i koła, a dodatkowo pokaz umiejętności bramkarskich dał Bjorgvin Pall Gustavsson. Islandczyk zastopował strzelców wyborowych Magdeburga - Nemanję Zelenovicia i Marko Bezjaka.

Zbawienny wpływ na ekipę Andrzeja Rojewskiego miała reprymenda od trenera w przerwie potyczki. Po wznowieniu gry na parkiecie pojawił się odmieniony zespół i wystarczyły cztery minuty, by z wyniku 15:14 zrobiło się 19:15 dla Magdeburga. Sposób na Gustavssona znalazł Zelenović, podobnie zresztą jak Michael Damgaard i wydawało się, że kwestia awansu do finału została już rozstrzygnięta (25:23).

Bergischer HC podjęło jednak rękawice i doprowadziło do dogrywki za sprawą trafień Kristiana Nippesa i Christiana Hosse. Na więcej nie starczyło już sił. W dodatkowym czasie na boisku istniał tylko Magdeburg. Bramkę za bramką dokładał Robert Weber i Austriak razem z Damgaardem poprowadził kolegów do finału Pucharu Niemiec, w którym Magdeburg zagra z Flensburgiem.

Emocji zatem nie brakło, ale polscy szczypiorniści nie odegrali kluczowych ról w pojedynku. Zarówno Majdziński jak i Rojewski zakończyli spotkanie bez zdobyczy bramkowej.