KPR Kobierzyce - MTS Kwidzyn: Wielki wyczyn Pauliny Wojdy

Nie było niespodzianki w meczu 1 ligi kobiet pomiędzy KPR Kobierzyce - MTS Kwidzyn. Drużyna z Pomorza walczyła jak równy z równym do 14. minuty. Później już dominowały zawodniczki z Dolnego Śląska, a bohaterką była Paulina Wojda.

Michał Gałęzewski

KPR Kobierzyce walczy o awans do PGNiG Superligi. Drużyna ta nie mogła sobie więc pozwolić na wpadkę w starciu z beniaminkiem I ligi. Początek spotkania należał jednak do MTS-u. W 8. minucie podopieczne Edyty Majdzińskiej prowadziły po rzucie Darii Szynkaruk 6:4.

Kolejne trzy bramki rzuciły zawodniczki z Kobierzyc, ale ponownie dwa razy trafił MTS, który w 14. minucie prowadził po raz ostatni. Do przerwy swoją dominację potrafiły zaznaczyć gospodynie. Gdy rzuciły pięć bramek z rzędu, po bramce Pauliny Wojdy prowadziły w 27. minucie 17:10. Pierwszą połowę wygrały właśnie różnicą siedmiu bramek.

Po zmianie stron KPR kontynuował znakomitą passę. Brylowała Paulina Wojda, która podczas tego meczu rzuciła 14 bramek! Po jej rzucie w 36. minucie było już 24:12. Kilka minut później ekipa z Dolnego Śląska prowadziła już różnicą czternastu trafień.

MTS próbował jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się rezultatem 36:24. Kwestia awansu do PGNiG Superligi kobiet wyjaśni się więc w najbliższej kolejce.

KPR Kobierzyce - MTS Kwidzyn 36:24 (18:11)

KPR: Olejnik, Słota - Wojda 14, Linkowska 9, Daszkiewicz 5, Szymańska 3, Łuczkowska 2, Szumna 1, Wesołowska 1, Suchy 1 oraz Skalska, Tórz, Kaźmierska, Kuchczyńska.