El. MŚ 2017: Czesi w kwalifikacjach do mistrzostw bez Jichy i Horaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Svab David / Na zdjęciu: Filip Jicha
PAP / Svab David / Na zdjęciu: Filip Jicha
zdjęcie autora artykułu

Bez liderów drugiej linii, Filipa Jichy oraz Pavla Horaka, wystąpi w nadchodzących meczach eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Czech. W składzie drużyny znalazło się z kolei trzech zawodników z klubów PGNiG Superligi.

Powołania od selekcjonerów Jana Filipa i Daniela Kubesa otrzymali Leos Petrovsky i Jan Sobol z Azotów Puławy oraz przyszły golkiper Górnika Zabrze, Martin Galia. Od 6 czerwca wszyscy trzej trenują z reprezentacją na zgrupowaniu z Zlinie.

Petrovsky i Sobol mogą być pewni miejsca w drużynie na dwumecz eliminacyjny z Macedonią. Pierwszy z nich jest podstawowym obrotowym, Sobol natomiast otrzymał powołanie jako jeden z dwóch prawoskrzydłowych.

Najmniejsze szanse na występ ma Galia, który jest obecnie numerem trzy wśród golkiperów. Niekwestionowanym liderem czeskiej bramki jest Petr Stochl, a w ostatnich miesiącach rolę jego zmiennika pełnił Tomas Mrkva.

Grzegorz Tkaczyk: Polaków stać na medal olimpijski (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Trenerzy kadry mają do dyspozycji 18 zawodników. Nieobecność Jichy i Horaka podyktowana jest ich problemami zdrowotnymi. Obaj w trakcie sezonu zmagali się z poważniejszymi urazami.

Czesi spotkają się z Macedonią 11 i 15 czerwca. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Zlinie, drugi w Skopje.

Źródło artykułu: