MKS Selgros - Pogoń Baltica: Podrażnione lublinianki o krok od mistrzostwa Polski!

W trzecim spotkaniu finałowym PGNiG Superligi Kobiet, broniący tytułu MKS Selgros Lublin okazał się lepszy od Pogoni Baltica Szczecin (30:23) i jest o krok od 19. mistrzostwa Polski w historii klubu.

Tomasz Rosiński

Po dwóch pojedynkach finałowych w Szczecinie był remis 1:1 (22:25, 29:17) i rywalizacja na Lubelszczyźnie zapowiadała się bardzo ciekawie.

Sam początek potyczki w Hali Globus należał do przyjezdnych, które dość szybko zdobyły dwie bramki (0:2 w drugiej minucie). Jednak od tego momentu wzięły się do pracy lublinianki, które sto osiemdziesiąt sekund później doprowadziły do wyrównania 3:3.

MKS rozkręcał się z minuty na minutę, zaś nie do zatrzymania dla rywalek były rozgrywające Alesia Migdaliowa oraz Marta Gęga, dzięki którym podopieczne Sabina Włodek w 10. minucie prowadziły 6:3. Tym razem w szczecińskiej bramce nie była tak skuteczna Adrianna Płaczek, a lepiej radziła sobie jej vis a vis Jekaterina Dżukiewa (10:5).

W sobotę Joanna Drabik i spółka agresywnie poczynały sobie w defensywie oraz wykorzystywały swoje okazje w ofensywie, co przekładało się na wynik na tablicy świetlnej (13:7 w 20. minucie). Ostatecznie szczypiornistki z województwa lubelskiego triumfowały w pierwszej połowie 17:10.

Po zmianie stron Selgros Lublin starał się kontrolować boiskowe wydarzenia i to mu się udawało. Lubelska ekipa próbowała grać skrzydłami, na których nieźle poczynały sobie Jessica Quintino oraz Agnieszka Kocela (23:15 w 45. minucie).

Hanna Jaszczuk i Moniky Karla Novais Bancilon podrywały swoją drużynę do walki, lecz to było za mało na dobrze dysponowane miejscowe zawodniczki. Trudna do pokonania dla przeciwniczek była Dżukiewa, natomiast obrotowa Joanna Drabik grała pewnie w obronie i ataku.

W końcowym rozrachunku MKS Lublin pokonał Pogoń Baltica Szczecin 30:23 i jest blisko zdobycia złotego medalu w polskiej lidze.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (17:10)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan, Quintino 4, Kocela 3, Rola 1, Gęga 5, Repelewska 5, Drabik 3, Migdaliowa 5, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Szarawaga 1, Syncerz 1.
Karne: 3/4.
Kary: 12 min.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 3, Sabała 4, Noga 2, Szczecina, Cebula 1, Głowińska 1, Costa, Królikowska 2, Masna, Zimny 2, Koprowska 1, Zawistowska, Kochaniak 2, Jaszczuk 5.
Karne: 1/3.
Kary: 10 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 12 min. (Szarawaga - 2 min., Gęga - 4 min., Repelewska - 2 min., Migdaliowa - 2 min., Charzyńska - 2 min.); Pogoń Baltica Szczecin - 10 min. (Bancilon - 4 min., Koprowska - 2 min., Noga - 2 min., Zimny - 2 min.).

Stan finałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-1 dla MKS-u Selgrosu Lublin.

Tomasz Rosiński z Lublina.

Autor na Twitterze:

Czy uważasz, że w niedzielę MKS Selgros Lublin postawi kropkę nad "i", zostając mistrzem Polski 2015/2016?