WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Artur Siódmiak organizuje PGE Stadion Letni w Gdańsku

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym Artur Siódmiak został operatorem PGE Stadionu Letniego w Gdańsku. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej zorganizuje wiele imprez klasy mistrzostw Polski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Siódmiak

Na Stadionie Letnim w Gdańsku zorganizowana zostanie m.in. Strefa Kibica Euro 2016 oraz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ponadto odbędą się tam eliminacje mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej, mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, Puchar Polski w piłce nożnej plażowej, finał mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, mistrzostwa Polski strong man, czy też mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej.

- Obiekt został zmieniony. Dołożyliśmy kilka imprez sportowych. Do tego odbędą się mecze międzypaństwowe. Na Stadionie Letnim będzie organizowana regularna liga amatorska w siatkówce, czy strefy kibica. Ponadto czeka nas szereg imprez weekendowych z muzyką na żywo. Strefy będą otwarte na turystów - Artur Siódmiak.

Partnerami PGE Stadionu Letniego są Polska Grupa Energetyczna i Grupa Lotos. - Bardzo się cieszę, że po raz drugi mamy przyjemność być partnerem PGE Stadionu Letniego. Robimy strefy dla ludzi chcących odpoczywać aktywnie. Chcemy zapewniać energię życiową naszym klientom - powiedział Dariusz Maciołek, dyrektor biura marketingu PGE. - Chcemy zaistnieć w przestrzeni, gdzie nie ma tylko profesjonalistów. Turyści mogą odpoczywać u nas biernie i czynnie. Dodatkowo Grupa Lotos jest sponsorem reprezentacji Polski. Nie wszystkich możemy zaprosić do Francji. Chcemy wykorzystać PGE Stadion Letni i wspólnie kibicować - dodała Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Lotos.

Partnerem inicjatywy jest miasto Gdańsk. - Stadion Letni marzył się nam przez kilkanaście lat. Zaczynaliśmy na plaży na Stogach, 2,5 roku temu zaczęliśmy dyskusję o obiekcie przy molo w Brzeźnie. Gdańszczanie i turyści będą mogli i aktywnie spędzać czas i patrzeć, jak robią to inni. Mamy wielki potencjał turystyczny i ten rok będzie wyjątkowy, co widać po rezerwacjach w hotelach. Niepokoje na świecie przesuwają ciężar zainteresowania turystów w stronę Polski i chcemy go skoncentrować na Gdańsku - zauważył Andrzej Bojanowski, wiceprezydent miasta.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×