WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

KPR Kobierzyce potraja budżet przed debiutem w PGNiG Superlidze kobiet

KPR Kobierzyce w minionym sezonie zajął 2. miejsce w rozgrywkach I ligi, jednak ze względu na rezygnację z awansu SPR-u Olkusz, zawodniczki z Dolnego Śląska zadebiutują w PGNiG Superlidze kobiet. Klub musi potroić swój budżet.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty

KPR Kobierzyce musi nadrobić dystans do zespołów z PGNiG Superligi. - Nasz trener twierdzi, że najmniejszy możliwy budżet na PGNiG Superligę oparty na dotacjach z Urzędu Gminy musi być trzy razy wyższy, niż ten który mieliśmy w I lidze, jeśli chcemy walczyć o utrzymanie - powiedział Tomasz Smoleń, skarbnik klubu.

- Urząd Gminy jest głównym mecenasem klubu i nas finansuje. Prowadzimy też dużo działań, aby pozyskać sponsorów. Jest dobry klimat wokół zespołu, bo jesteśmy jedyną drużyną grającą na tak wysokim poziomie. To lokalna sensacja, że zespół z Kobierzyc awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie myślimy o sponsorze strategicznym. Lepiej mieć 10-20 lokalnych sponsorów. Nasi partnerzy mają uczestniczyć w wydarzeniach związanych z klubem i wspierać go też z trybun - dodał Smoleń.

KPR ma się wzmocnić. - Do zespołu ma dołączyć 4-5 zawodniczek z PGNiG Superligi, do tego te które wywalczyły awans. Za sprawy sportowe odpowiada sztab szkoleniowy, a my mamy zagwarantować miesięczne stypendia. Na pewno nie będziemy przepłacać. Urząd nie zniósłby sytuacji, w której ktoś nie dostaje wypłaty na czas. Nigdy nie chcemy obiecywać niczego na wyrost - zauważył skarbnik klubu.

Tuż po zakończeniu sezonu budowanie budżetu wygląda bardzo dobrze. - Mamy już zapewnione 70 procent budżetu, w dużej mierze dzięki włodarzom Gminy Kobierzyce. Oni widzą, że warto promować się przez piłkę ręczną. Dzięki temu mieliśmy możliwość wejścia do PGNiG Superligi i zbilansować wydatki - ocenił Tomasz Smoleń.

ZOBACZ WIDEO Eksplozja radości w Kielcach. Vive świętowało z kibicami (Źródło TVP)Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • znawca_abc 0
  KPR robiąc 5-6, miał budżet nie przekraczający 700 tys, wydanie kasy z głową to podstawa.
  eb Za bańkę dwieście to o 5-8 można grać.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wielbuond 0
  Stać ich na to....to Gmina Kobierzyce ma strefę ekonomiczną i Centrum Handlowe na Bielanach Wr...jeśli trafi się pasjonat ręcznej..to może być ciekawie :)
  Osiedle Czaszki Na superligę kobiet 1.000.000 - 1.200.000 zł powinno wystarczyć. Jak do tej pory mieli 300.000 - 350.000 zł to znaczy, ze potroją budżet :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • eb 0
  Za bańkę dwieście to o 5-8 można grać.
  Osiedle Czaszki Na superligę kobiet 1.000.000 - 1.200.000 zł powinno wystarczyć. Jak do tej pory mieli 300.000 - 350.000 zł to znaczy, ze potroją budżet :)
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×