KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Impas w Mielcu. PGE Stal nadal czeka na decyzję miasta

Bez zmian w Mielcu. Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta nie zapadła decyzja o przyszłości PGE Stali. Głosowanie w sprawie powołania Miejskiej Spółki Sportowej zostało przełożone na czwartek, 9 czerwca.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Utworzenie spółki sportowej jest ratunkiem dla mającej około 1 milion długu Stali. Jeśli radni zagłosują za jej powołaniem, klub będzie mógł ubiegać się o start w rozgrywkach Ligi Zawodowej. Jeśli odrzucą wniosek, drużyna będzie zmuszona wystąpić w rozgrywkach I ligi, a to w związku z długami, może oznaczać powolny koniec piłki ręcznej w Mielcu.

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta nie zapadły jednak żadne decyzje. W budynku Urzędu Miasta zjawili się zarówno działacze i zawodnicy Stali, jak i kibice klubu. Z Głogowa przyjechał również były zawodnik mieleckiej drużyny, Grzegorz Sobut. Sesja po około półtoragodzinnych obradach została przerwana do czwartku.

Dla sympatyków Stali to trudne dni. W piątek, 3 czerwca, Komisja Sportu i Rekreacji oraz Komisja Gospodarki i Finansów nie zaopiniowała pozytywnie projektu utworzenia Sportowej Spółki Miejskiej. To nie wróży dobrze przed czwartkowym głosowaniem.

Klub w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej informuje o swojej obecnej sytuacji i apeluje do radnych o powołanie spółki.

ZOBACZ WIDEO Dujszebajew: Czegoś takiego jeszcze nie widziałem (źródło TVP)
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • Blackieee Zgłoś komentarz
  Cena potrafił tylko przed ludźmi obiecywać. Dziś jego strategia to zrobienie wszystkiego aby ręcznej w Mielcu nie było. Buntuje radnych itp. Wstyd że to były zawodnik tego klubu
  • RAF171 Zgłoś komentarz
   Szkoda jakby to wszystko miało się tak beznadziejnie zakończyć bo Pan Maj mi się wydaje jest prezesem którego ten klub potrzebował od dawna. Ma wizje stworzenia fajnego stabilnego klubu i
   Czytaj całość
   powinien dostać kredyt zaufania, chce mu się pracować przede wszystkim i żyje klubem. Następnego już takiego nie będzie. Chcąc mieć profesjonalny sport miasto musi zainwestować niestety i choć mam bardzo duże obawy to duchu wierze że tak sie stanie.
   • Rafix95 Zgłoś komentarz
    Fajnie, Stal mimo spadku sobie zagra w Superlidze (do Stali nic nie mam, tylko do absurdalnej zamkniętej ligi!), a Kalisz, Leszno czy inne miasta będą grały w I lidze bez celu...
    • miki Zgłoś komentarz
     Rada miasta zrobiła sobie kpinę z klubu i ludzi przybyłych na obrady. Za co oni pieniądze biorą? Obradowali lekko ponad godzinę i przerwa na 3 dni? Bez jaj. Niech podejmą decyzję tak,
     Czytaj całość
     czy nie, a odwlekają. Później okaże się, że zadecydują w lipcu, ale będzie już za późno na ligę zawodową. Pomijając dzisiejszą farsę, czyli brak decyzji ja osobiście mam duże wątpliwości, czy miastu potrzebna jest taka spółka, która na wstępnie ma 1 mln długu. Rozumiem, że uczestnictwo w LZ umożliwi stosunkowo szybką spłatę zadłużenia, aczkolwiek zawsze istnieje ryzyko, że klub nie poradzi sobie finansowo i miasto zostanie z 1 mln długu. Jako kibic piłki ręcznej oczywiście chciałbym, aby powstała spółka, ale jeżeli radni zdecydują inaczej trzeba będzie uszanować niepodjęcie przez nich ryzyka.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×