ME U-20: Norwegia za mocna. Polska zagra o siódme miejsce

Reprezentacja Polski przegrała w piątek z Norwegią 28:35. Zespół Biało-Czerwonych zawalczy ostatecznie na mistrzostwach Europy U-20 o siódme miejsce.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Oliwier Kubus
Początek piątkowej rywalizacji należał do bardzo wyrównanych. Przewaga Norwegów zaczęła uwidaczniać się na parkiecie po dziesięciu minutach gry. Skandynawski zespół wyszedł w 11. minucie na dwubramkowe prowadzenie i zaczął Polakom utrudniać poczynania w ataku twardą defensywą.

Widząc problemy szczypiornistów szkoleniowiec Rafał Kuptel poprosił o czas na żądanie. Nie przyniósł on jednak pożądanych efektów, ponieważ Norwegia niebawem powiększyła swoją przewagę do czterech trafień i kontrolowała losy meczu.

W drugiej połowie Polakom przydarzył się ofensywny przestój, co wykorzystał ich rywal i odskoczył w 43. minucie na siedem bramek. Mimo wielu prób, Biało-Czerwonym nie udało się już dogonić drużyny przeciwnej. Porażka z Norwegią oznacza dla młodzieżowców grę o najwyżej siódmą lokatę.

Najlepszym zawodnikiem w skandynawskiej ekipie został Elrik Kopp. Po stronie podopiecznych Rafała Kuptela spotkanie z nagrodą MVP zakończył Karol Siwak.

Norwegia - Polska 35:28 (16:14)

Norwegia: Saeveraas, Haug - Horgen 2, Lovberg 4, Gulliksen 5, Vangen, Frederiksen, Jansrud, Kopp 10, Roed 6, Solstad 8.