Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy: zwycięstwa Stali Gorzów i juniorów Wisły Płock

W miniony weekend w Gnieźnie rozegrany został turniej "Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy". Sobotnia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Stali Gorzów, natomiast w niedzielę triumfowali juniorzy Wisły Płock.

Mateusz Domański

Zmagania odbywały się zgodnie z systemem półfinały - finał. Spotkania trwały 60 minut (2x30 z zatrzymywaniem czasu). W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry, zwycięzca został wyłaniany na drodze rzutów karnych. Takie rozwiązanie było potrzebne w jednym przypadku. Konkretniej rzecz ujmując mowa o drugim półfinale pomiędzy Realem Astromal Leszno a Stalą Gorzów. Pojedynek ten był niesłychanie zacięty. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 22:22. W konkursie rzutów karnych lepiej zaprezentowali się gorzowianie, triumfując 3:1.

Sobotnie zmagania drużyn z I ligi były całkiem interesujące. Sporą dawkę adrenaliny całkiem licznie zgromadzonej publiczności dostarczył też półfinał z udziałem Nielby Wągrowiec i Orlen Wisły II Płock. Do przerwy rezerwy płockiego zespołu traciły do rywali zaledwie jedną bramkę. Druga połowa była bardzo wyrównana i do samego końca ważyły się losy tego pojedynku. Ostatecznie obronną ręką z tej batalii wyszli wągrowczanie.

Po spotkaniach półfinałowych nastąpiła przerwa na regenerację sił oraz realizację kolejnego odcinka klubowego projektu - Turboszczypiora. Następnie odbył się mecz o trzecie miejsce. Zapowiadało się na kolejną zaciętą konfrontację. Przynajmniej do przerwy - leszczynianie prowadzili z Wisłą zaledwie jedną bramką. W drugiej odsłonie tego pojedynku Real Astromal spisał się znacznie lepiej od przeciwników, wygrywając finalnie przewagą siedmiu trafień.

Nadszedł czas na potyczkę, na którą zgromadzona publiczność czekała z niecierpliwością. Mowa oczywiście o finale, w którym Stal Gorzów zmierzyła się z wągrowiecką Nielbą. Podobnie jak w przypadku meczu o trzecie miejsce, do przerwy zmagania były naprawdę zacięte. Po zmianie stron żółto-niebiescy odskoczyli rywalom, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej.

Turniej o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej (sobota, 20 sierpnia)

Pierwszy półfinał
: Nielba Wągrowiec - Wisła II Płock 30:28 (14:13)

Nielba: Matyjak - Smuliński (1), Kociołek, Gąsiorek (4), Świerad (5), Izban, Karczewski, Hoffmann (1), Widziński (2), Matłoka (1), Pietrzkiewicz (8), Biniewski (4), Gregor (3), Kucharski, Adamski, Skrzypczak (1).

Wisła:
Wiśniewski, Kujawa, Mysera - Więckowski, Zaremba (1), Janiszewski (2), Wołowiec, Bronowski (10), Lejza, Michalski, Wiśniewski (1), Moryn (4), Rupp, Młodziejewski (4), Miedziński (3), Koper (1), Brzeziński (2), Wypych.

Drugi półfinał: MKS Real Astromal Leszno - Stal Gorzów Wlkp. 22:22 (13:11), 25:23 po rzutach karnych