Sparingowa: Orlen Wisła Płock trzecia w Brześciu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /

W trzecim spotkaniu podczas turnieju w Brześciu szczypiorniści Orlen Wisły Płock odnieśli zwycięstwo 30:28 nad Cesson Rennes i zajęli trzecie miejsce w zawodach.

Nafciarze w poprzednich pojedynkach stoczyli zacięte boje z uczestnikami Ligi Mistrzów, Vardarem Skopje oraz Mieszkowen Brześć. Płocczanie schodzili jednak z parkietu w roli pokonanych. W trzecim pojedynku wicemistrzowie Polski zmierzyli się z Cesson Rennes.

Forma Orlen Wisły Płock mocno falowała. Podopieczni Piotra Przybeckiego świetnie zaczęli i w 15 minucie prowadzili już 11:7. Rywale z Francji nie odpuścili i po chwili był już remis. O sukcesie Nafciarzy zadecydowała dopiero lepsza końcówka. Na 15 minut przed końcem na tablicy widniał jeszcze wynik 24:24. Płocczanie wygrali ostatecznie 30:28. Kolejny dobry występ w Brześciu zanotował Sime Ivić, z niezłej strony pokazali się także bracia Gębala - Tomasz i Maciej.

Wicemistrzowie Polski zajęli trzecie miejsce w turnieju. Triumfował Mieszkow Brześć przed Vardarem Skopje.

Cesson Rennes - Orlen Wisła Płock 28:30 (14:15)

Wisła: Wichary, Morawski - Duarte 2, Racoțea 2, Pušica, Ghionea 3, Rocha 4, T.Gębala 6, Ivić 3, Tarabochia 3, M. Gębala 4, Zhinikov 2, Kisiel 1, Tartas, Ciećwierz

{"id":"","title":""}