Kłopoty zdrowotne zabrzan. "Postaramy się, by byli gotowi na inaugurację"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki /
WP SportoweFakty / Jakub Janecki /
zdjęcie autora artykułu

Czterech zawodników Górnika Zabrze zmaga się z urazami na tydzień przed rozpoczęciem zmagań w PGNiG Superlidze. W gronie kontuzjowanych znajdują się ważni gracze zespołu.

Z powodu urazów zabrzański klub zrezygnował z rozegrania piątkowego sparingu z Vive Tauronem Kielce. Trener Mariusz Jurasik nie mógłby w pojedynku skorzystać z czterech graczy. Do występu nie byli gotowi m.in. Adrian Niedośpiał i Maciej Tokaj.

- Maciej Tokaj skręcił staw skokowy, ale właściwie już wrócił do przygotowań. Podobny problem ma Adrian Niedośpiał i w jego przypadku dopiero dalsze badania wykażą, czy to tylko skręcenie, czy doszła do tego inna dolegliwość - komentuje Rafał Biliński, klubowy fizjoterapeuta.

To nie koniec problemów zdrowotnych w Górniku Zabrze. Ważą się losy występu na inaugurację Rafała Glińskiego i Macieja Ścigaja. - Rafał Gliński zmaga się z zapaleniem obu ścięgien Achillesa. Maciej Ścigaj naderwał mięsień przywodziciela. Przechodzi rehabilitację, ale jeszcze nie trenuje. U Glińskiego chcemy zrobić powtórne USG ścięgien ze stanem zapalnym i skonsultować się z lekarzem klubowym - tłumaczy.

Rafał Biliński nie podnosi jednak alarmu. Możliwe, że wszyscy kontuzjowani wrócą do zdrowia przed inauguracją rozgrywek ligowych. - Postaramy się, by wszyscy byli gotowi do gry na inaugurację - zapowiada.

Górnik rozpocznie zmagania w PGNiG Superlidze od potyczki na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zaplanowano na 9 września.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kapustka: ruch lewostronny? Przyzwyczaiłem się (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:
Komentarze (0)