IHF Super Globe. Thriller dla Tunezyjczyków. ES Tunis z 5. miejscem

Piłkarze ręczni Esperance Sportive de Tunis po bardzo wyrównanym spotkaniu w meczu o 5. miejsce IHF Super Globe pokonali Lakhwiya SC 28:27.

Aneta Szypnicka-Staniec
Materiały prasowe / IHF

Rażącymi błędami i dużą nieskutecznością spotkanie rozpoczęli zawodnicy Espérance Sportive de Tunis. W ataku nie wychodziło im dosłownie nic, a to doskonale wykorzystywali Katarczycy. Szczypiorniści Lakhwiya SC z łatwością wykorzystywali kontry i zdobywali bramki z szybkich kontrataków, dzięki czemu błyskawicznie wyszli na prowadzenie 6:1.

Gdy wydawało się, że wszystko mają pod swoją kontrolą nagle po prostu stanęli. Tym razem to oni nie mogli poradzić sobie ze skutecznym rozegraniem akcji i w momencie stracili wszystkie atuty, jakie prezentowali w pierwszych minutach meczu. To była z kolei woda na młyn dla Tunezyjczyków, którzy bez problemów wykorzystywali prezenty rozdawane przez rywali.

Szczypiorniści z Afryki bardzo szybko doprowadzili do remisu, a w 18. minucie wyszli nawet na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku. Od tego jednak momentu gra bardzo się wyrównała, wynik oscylował wokół remisu, a żadna drużyna nie potrafiła wypracować przewagi większej niż dwa trafienia.

Remis zresztą utrzymywał się na tablicy wyników niemal do ostatnich minut. Oba zespoły mocno walczyły o zwycięstwo i zajęcie piątego miejsca, więc w końcówce nie brakowało masy błędów wynikających z nerwowej sytuacji. Zdobywanie bramek przychodziło zawodnikom z ogromnym trudem tym bardziej, że świetnie spisywały się obie formacje defensywne, a swoje dokładali bramkarze.

Na trochę ponad minutę przed końcem dwukrotnie świetnie zachowała się obrona Tunezyjczyków, co umożliwiło im wyprowadzenie kontrataków i wyjście na prowadzenie 28:26. Mimo usilnych starań Katarczykom nie udało się już doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali jednym trafieniem.