Metraco Zagłębie - Pogoń Baltica: niemoc lubinianek. "Hit" dla wicemistrzyń Polski

W ramach 2. kolejki doszło do starcia Metraco Zagłębia Lubin z Pogonią Baltica Szczecin. Publiczność zgromadzona na trybunach obejrzała jednostronny mecz, który zakończył się po myśli wicemistrzyń Polski (24:30).
Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Nikt w Lubinie tak jednostronnego początku się nie spodziewał. Metraco Zagłębie Lubin podeszło do spotkania sparaliżowane i na pierwszą bramkę czekało aż dziesięć minut. W tym czasie Pogoń Baltica Szczecin zdążyła trafić do siatki gospodyń sześć razy. I co dla szkoleniowca Adriana Struzika najważniejsze, jego drużyna nie miała żadnych problemów ze znalezieniem drogi do bramki.

Ekipa wicemistrzyń Polski nie zamierzała dawać rywalkom taryfy ulgowej i po kwadransie zawodów prowadziła już różnicą ośmiu bramek. Szczecińska maszyna funkcjonowała perfekcyjnie. Świetna defensywa, skuteczność i wsparcie w bramce zrobiły różnicę.

Zagłębie nie chciało dopuścić do blamażu i wzięło się do pracy. Sygnał do ataku dała lubiniankom Juliana Malta Varela, która jako jedna z nielicznych potrafiła znaleźć sposób na fantastycznie dysponowaną Adriannę Płaczek. Dzięki Brazylijce straty do wicemistrzyń Polski stopniały w 20. minucie spotkania do czterech bramek.

Złą passę drużyny gości przełamała Moniky Karla Novais Bancilon. Na więcej aktualne srebrne medalistki w pierwszej połowie rywalkom już nie pozwoliły. Podobnie jak w drugiej części spotkania, w której tylko potwierdziły swoją dominację. MVP niedzielnego starcia została wybrana niezawodna Adrianna Płaczek.

Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (9:16)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 4, Semeniuk 1 (1/2), Trawczyńska 1, Buklarewicz 5 (1/2), Ważna, Walczak 2, Marić 1 (0/1), Jochymek 2, Malta 4 (1/2), Milojević 2, Belmas 2.
Karne: 3/7
Kary: 8 min.

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Szczecina 4, Cebula 4 (4/5), Głowińska 3 (1/1), Buratto 1, Costa, Koprowska, Królikowska 3, Bancilon 5, Zimny 2 (2/2), Zawistowska 5, Kochaniak 2, Yashchuk 1, Noga.

• Wielbuond Zgłoś komentarz
      Serce podpowiada, że należy napisać coś w obronę dziewczyn...ale jak tak dalej pójdzie to Rzecznik Praw Człowieka się tego nie podejmie. Quo Vadis WZL?
      • Zbigniew B Zgłoś komentarz
        Z nIecierpliwością czekam juz na derby Pomorza Zachodniego. Kazdy mecz z AZS Koszalin ma swój ładunek emocjonalny. Może dla niektórych będzie to nudne ale będę to powtarzał- atutem
        Czytaj całość
        Pogoni jest szeroki sklad i każda z dziewczyn wnosi coś pozytywnego do drużyny. Jestem przekonany, ze AZS nie będzie lekceważony bo tam też jest spory potencjał. Liczę na duże emocje. I zapraszam na mecz.
        • Paddy Zgłoś komentarz
          Po meczu kibice śpiewają ”czy wygrywasz czy nie , ja i tak kocham cię….” A prezes na to „ czy wygrywasz czy nie ja i tak nie zwolnię Cię…”  , to tak na marginesie . A na
          poważnie kiedy przestaną nam udowadniać słuszność tegorocznych transferów. Przez 90 minut (Gdynia i pół Szczecina) żadna ,ale to ŻADNA nowa mnie nie przekonała (może Buklarewicz troszkę w drugiej połowie).Po co na siłę Trawczyńska na prawym skrzydle ,skoro ta dziewczyna to chyba tylko karne umie rzucać(notabene dziś porażka w wykonaniu Zagłębia)a w o obronie to jej chyba nie mówiono,co na lewym rozegraniu robi Mączka(nie tą siostrę wzięliście),Malta – może w ataku ok , ale obrona – nie nadąża. Ważna znów za mało szans ,choć miała naprawdę dobre momenty. Szkoda Semeny, powinna chyba też tydzień temu dostać kwiaty(ale może się mylę –oby). Do przerwy minus 7 i co ? I koło ratunkowe : Walczak(notabene jedyna wychowanka,przy Kochaniak.Zimny ,Zawistowskiej itp. w Pogoni) Belmas i Wiertelak – dwie które coś pokazały w zeszłym sezonie . i druga połowa na plus 1 . Gdzie tu sens ,gdzie logika prowadzenia zespołu ? I na marginesie pytanie : co dziś robiła Sanja Premović ,otóż to co w zeszłym tygodniu Victoria Belmas , a mianowicie pobierała wypłatę(czy się stoi ,czy się leży to kasa się należy. I to nie jej wina)Kto doprowadził to tego że jedna z zawodniczek ma zawsze wolne w meczu bo jest spoza UE ? Jak można tak szkodzić rozwojowi klubu? I najważniejsze pytanie :kiedy prezes i trenerka nas opuszczą ?Odpowiedzi nie oczekuję - na układy …. I tak dalej …
          • Asha88 Zgłoś komentarz
            Haha, co mówiłem tydzień temu? Brawo Zawi, brawo Pogoń!
            • mimiś Zgłoś komentarz
              Hi Hi Hi.Jak zwykle.Zabrać kasę i dać na chłopaków !
              • radzio78 Zgłoś komentarz
                Żal na to patrzeć. Zagłębie słabe jak nigdy!!! Brakuje Aśki. Jedyna która potrafiła rzucić z tyłu. Semena tragedia!!! Nic nie wnosi a błędów robi krocie!!! Bramka słaba! Czemu
                Maric grała tak mało?? Nie ma po co chodzić na Zagłębie. Lepiej sprawdzić wynik w necie!
                • BlackHorse Zgłoś komentarz
                  Po przedsezonowych sparingach łudziłem się, że będzie to dobry sezon, jak nie najlepszy od lat, ale 2 pierwsze mecze zweryfikowały moje nadzieje. To co dane było mi dziś zobaczyć, to
                  jakaś jedna wielka farsa. Mamy wydawać by się mogło naprawdę fajny skład, każda pozycja wyglada obiecująco, a dziewczyny grają jak sparaliżowane, brak pomysłu, strach przed rzutami, nie pamiętam chyba aż tak złej gry, nie ma taktyki. Dodatkowo pomijając złą obronę, bardzo słabo bramka, bardzo bardzo słabo. Łosiu zanim wyjechała do Francji była jedną z lepszych w lidze, wróciła i jest cieniem dla samej siebie, Monika nie miała zbyt dużo czasu na grę, aczkolwiek początek też słaby. Najgorsze jest to, że czy się pali czy się wali to Semena musi grać, dziewczyna, która w formie była nie pamietam kiedy, gra od początku, to jest jakieś przegięcie, ale jak się jest ulubienicą Pani B. no to cóż. .... Sytuacja jest zła, nie wiem czy obecny sztab będzie potrafił coś zmienić, a na zmianę sztabu trenerskiego, póki rządzi kulesza się nie zapowiada. Nie chciałbym żebyśmy w tym sezonie walczyli o utrzymanie... Dziewczyny obudźcie się! !!! Wracając do Pani B. jest naszym trenerem od 2000 roku!!!! w tym czasie zdobyła JEDNO mistrzostwo!!! w każdej szanującej się drużynie już by jej nie było na tym stanowisku, ale w Lubinie...
                  • alonso Zgłoś komentarz
                    Gratulacje dla dziewczyn ze Szczecina. Dziś nie trzeba było zagrać wiele by i tak wygrać. Zagłębie : dno, żenada , wstyd i kompromitacja - to nie są słowa, które oddają w pełnie
                    grę. Co tu dużo pisać. Nic się nie zmienia, brak obrony, straty, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, brak szybkości. Dzięki za chęć walki dla Julki Walczak, Buklarewicz, Limy. Parę akcji fajnych u Grzyb. Bramkarek nie winię bo co można zrobić przy takiej obronie. A reszta to dno i dwa metry mułu. Czy naprawdę w mieście Lubinie nikomu nie przeszkadza kompromitacja miasta i klubu ? Trybuny już świecą pustkami a przecież graliśmy z Pogonią. Odpowiedzialni za przygotowanie drużyny mając honor podali by się do dymisji. Ale nie w tym klubie i w tym mieście.