Bauhaus Liga Asobal: Barcelona pokonała wicemistrza. Jeden gol Syprzaka

Trzecią wygraną w sezonie odnieśli w sobotę szczypiorniści FC Barcelona Lassa. Drużyna Kamila Syprzaka wygrała na wyjeździe z wicemistrzem kraju Naturhouse La Rioja 24:22. Polak zdobył jedną bramkę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

25-latek zanotował trafienie w 42. minucie meczu, powiększając przewagę Barcelony do stanu 18:16. Był to jego jedyny rzut na bramkę Naturhouse. Ponadto otrzymał żółtą kartkę i jedno dwuminutowe wykluczenie.

Drużyna z Logrono postawiła katalońskiemu zespołowi trudne warunki. W 11. minucie gospodarze prowadzili nawet 6:4, ale ostatecznie na przerwę zeszli przegrywając 11:13. Dwie lub trzy bramki różnicy dzieliły oba zespoły niemal przez cały mecz.

Najwięcej bramek dla Barcelony rzucił Lasse Andersson, który siedem razy pokonywał bramkarzy Naturhouse. Duńczyk, podobnie jak i cały zespół FCB, miał jednak problemy ze skutecznością. Mistrzowie Hiszpanii chybili w 22 z 46 rzutów, a sam Andersson pomylił się pięć razy.

Barcelona jest już liderem Bauhaus Ligi Asobal. W krajowych zmaganiach zespół Syprzaka jest niepokonany od 18 maja 2013 roku. Za tydzień zagra z Fertiberią Puerto Sagunto.