Siódemka Miedź - AZS AWF. Beniaminek odprawiony z kwitkiem

Siódemka Miedź wygrała 31:23 z AZS AWF Biała Podlaska w sobotnim meczu 2. kolejki I ligi mężczyzn gr. B. Po dwóch ligowych rundach dolnośląska drużyna ma komplet punktów.

Paweł Jantura
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Siódemka wygrała z beniaminkiem ze wschodu Polski jak najbardziej zasłużenie, choć w drugiej połowie niepotrzebnie zafundowała kibicom nieco emocji.

Początek sobotniego spotkania przy Lotniczej był jednak wyrównany. Goście nieoczekiwanie wyszli nawet na prowadzenie, tyle że legniczanie przy wyniku 5:6 wrzucili drugi bieg i szybko "Akademikom" odjechali.

Świetna postawa w bramce Łukasza Mazura plus skuteczność Krystiana Kuty, Pawła Piwki i Michała Antosika  spowodowała, że na przerwę Siódemka Miedź schodziła z przewagą ośmiu bramek (16:8).

Wydawało się, że w drugiej połowie gospodarze spokojnie dobiją rywala, ale nic z tego nie wyszło. Po przerwie Miedź zaczęła łapać seryjne i niepotrzebne kary, a ambitny zespół z Białej Podlaskiej to wykorzystał. W 47 min. goście przegrywali już tylko 19:22.

Gdy przy Lotniczej kibice zaczęli czuć niepokój, zawodnicy trenera Piotra Będzikowskiego wzięli się do roboty. Sposobem na przełamie niemocy okazały się zagrania do obrotowego Mateusza Płaczka. Przebudziła się też główna legnicka strzelba - Robert Szuszkiewicz. W efekcie Siódemka Miedź szybko "odjechała" gościom na bezpieczną przewagę i wygrała różnica ośmiu bramek.

Siódemka Miedź Legnica - AZS AWF Biała Podlaska 31:23 (16:8)

Siódemka: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 6, Majewski 3, Skiba 2, Antosik 4 (1/2), Płaczek 4, Piwko 3, Kuta 4, Wita 1, Piróg 4, Lasak, Cegłowski
Karne: 1/2
Kary: 16 min. (Skiba - 4 min., Szuszkiewicz, Lasak, Antosik, Piwko, Wita, Piróg - po 2 min.)

AZS AWF: Kozłowski 1 - Kandora 3 (0/1), Pezda 4 (4/5), Warmijak 4, Skuciński 2, Ziółkowski 1, Chełmiński 2, Stefaniec 1 (0/1), Małecki 1, Jaszczuk 3, Rusin, Bekisz, Banaś