Wleklak i Moszczyński mogą odejść z Alpla HC Hard

Zespół Alpla HC Hard nie rozpoczął najlepiej nowego sezonu austriackiej ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn (Handball Liga Austria). Po dwóch kolejkach drużyna zajmuje 4. miejsce w tabeli z remisem i przegraną na koncie.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Z powodu światowego kryzysu finansowego klub przeżywa teraz kłopoty organizacyjne. W tej sytuacji działacze nie wykluczają, iż trzeba będzie się rozstać z niektórymi szczypiornistami. Wiadomo już, iż po zakończeniu aktualnego sezonu z drużyny odejdzie Vaidas Klimčiauskas. Litwin zgodził się przejść do RTV 1879 Basel. Ze szwajcarskim klubem ustalił już warunki trzyletniego kontraktu.

Już w lutym bieżącego roku pojawiły się sugestie, że Damian Wleklak może trafić do GWD Minden. W zespole tym miałby zastąpić Michaela Haaßa. Transfer reprezentanta Polski wciąż nie jest wykluczony. Ponadto z Alpla HC Hard może odejść inny Polak - Damian Moszczyński. Szczypiornista ten swoją karierę będzie kontynuował być może w Szwajcarii.

- Dla obu Polaków mam do zaoferowania inne warunki kontraktów niż obowiązywały do tej pory. Teraz od ich zgody na nie zależy, czy zostaną oni w klubie, czy będą szukać nowych pracodawców - powiedział menedżer Alpla HC Hard, Hansjörg Füssinger.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×