Liga francuska: męczarnie Montpellier na inaugurację

Tego spotkania raczej nie będą zbyt długo wspominać w Montpellier. Miejscowi szczypiorniści na inaugurację ligi francuskiej po męczarniach wygrali z Fenix Toulouse 31:29. Pewnie zwycięstwo z kolei na koncie Chambery Savoie.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Montpellier Agglomeration HB, uczestnik Ligi Mistrzów, być może nieco oszczędzał siły na spotkanie z Tatranem Preszów. Z zawodnikami z Tuluzy nie udało się jednak wygrać na stojąco. Zespół wzmocniony m.in. Ferranem Sole oraz reprezentantem Szwecji Andreasem Cederholmem niemal do końca połowy kontrolował wynik. Przed przerwą obudził się jednak Valentin Porte i Montpellier doprowadziło do remisu (14:14).

Do końca spotkania nie zabrakło błędów wśród faworytów, ale kolegów uratował Vincent Gerard. Po interwencjach golkipera wielokrotni mistrzowie Francji zbudowali przewagę, której już nie zmarnowali, nawet pomimo naporu Toulouse.

Łatwiejszą przeprawę miało Chambery Savoie HB. Do niedawna etatowy reprezentant Francji w Lidze Mistrzów zmierzył się z Dunkerque HB. Kluczowe dla wyniku okazało się ostatnie piętnaście minut, kiedy to szczypiorniści z Dunkierki tylko cztery razy pokonali Yanna Genty'ego. Zawiódł Marko Mamić, który w przyszłym sezonie dołączy do Vive Tauronu Kielce. Chorwat na 8 prób tylko 2 zakończył powodzeniem.