Vive Tauron - Celje. Fantastyczny Filip Ivić! Kielczanie wciąż niepokonani

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali słoweńskie Celje Pivovarna Lasko. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zwyciężyli 31:23 i mają na swoim koncie komplet punktów. Bohaterem spotkania kolejny raz był Filip Ivić.
Aneta Szypnicka
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Kielczanie przed spotkaniem ze Słoweńcami mieli sporo powodów do zmartwień - z powodu kontuzji w meczu nie mogli wystąpić Michał Jurecki, Paweł Paczkowski, Piotr Chrapkowski oraz Patryk Walczak. Na szczęście dla mistrzów Polski w składzie znaleźli się Krzysztof Lijewski, który kilka dni przed pojedynkiem zmagał się z silnym przeziębieniem oraz Mateusz Kus. Występ kołowego stał pod znakiem zapytania z powodu niebieskiej kartki otrzymanej przez niego w Szeged. Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie przysłała jednak do Vive Tauronu żadnego pisma mówiącego o zawieszeniu zawodnika, więc wybiegł on na parkiet.

Pierwsze minuty były dosłownie wymianą ciosów między dwudziestoletnim Blazem Jancem, o którego bije się połowa europejskich klubów, a legendą światowych boisk - Karolem Bieleckim

Młodzi Słoweńcy zaczęli bardzo aktywnie, a gospodarze nie potrafili sobie poradzić z szybko grającymi rywalami. Kielczanie mieli też przede wszystkim ogromne problemy ze skutecznością, notorycznie obijali słupki, poprzeczkę i stojącego w bramce Ivana Gajicia. Złapanie odpowiedniego rytmu gry zajęło im aż dwadzieścia minut - dopiero po takim czasie wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu.

Słoweńcy napędzani przez świetnego Mihę Zarabeca jednak nie odpuszczali i prowadzili z gospodarzami wyrównaną, i zaciętą walkę. Gospodarzy kilka razy uratował Filip Ivić, dzięki czemu w końcówce pierwszej połowy mogli zbudować minimalną przewagę.

W lekkim chaosie i zamieszaniu, które panowało na boisku na początku drugiej części pojedynku, lepiej odnaleźli się kielczanie. Dzięki fantastycznie działającej współpracy chorwacko-serbskiej między Iviciem a Darko Djukiciem na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze wyszyli na czterobramkowe prowadzenie. To wtedy właśnie Słoweńcy zaczęli popełniać proste błędy, a żółto-biało-niebiescy doskonale je wykorzystywali. Z minuty na minutę przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa rosła. Ostatecznie kielczanie wygrali 31:23, a bohaterem ostatnich sekund, jak i całego spotkania był Filip Ivić.

Liga Mistrzów, grupa B (4. kolejka):

Vive Tauron Kielce - Celje Pivovarna Lasko 31:23 (16:15)

Vive Tauron: Ivić, Szmal - Reichmann 3, Kus, Aguinagalde 4, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 4, Lijewski 3, Jurkiewicz 2, Zorman, Bombac 3, Djukić 5.
Karne: 3/5
Kary: 2 min. (Jurkiewicz , Jachlewski - po 2 min.)

Celje: Gajić, Lesjak  - Malus 3, Babarskas 2, Janc 7, Razgor 1, Suholeznik, Marguc, Groselj, Poteko, Zarabec 1, Kodrin 1, Mackovsek 2, Mlakar 5, Zvizej 1, Beciri.
Karne: 1/2
Kary: 10 min. (Poteko - 4 min., Babarskas, Zvizej, Beciri - po 2 min.)

Sędziowali: S. Pichon, L. Reveret (Francja).

Czy uważasz, że Filip Ivić był najlepszym zawodnikiem meczu Vive Tauron Kielce - Celje Pivovarna Lasko?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (67)
  • FanSzczypiorniaka Zgłoś komentarz
    Mecz na niezłym poziomie, końcówka zagrana bezbłędnie przez ekipę z Kielc. Nic nowego nie napiszę, poprzednicy wskazali na mocne i słabe strony kielczan. Szkoda kontuzji Walczaka,
    Czytaj całość
    ponieważ mógłby w takich meczach zdobyć sporo bezcennego doświadczenia i nauki, w meczach fazy pucharowej będzie więcej stresu. Tak jak pisałem kilka/kilkanaście tygodni temu, Blaz Janc prowadzi rozmowy z Vive i to się właśnie potwierdziło. Nie chcę siać plotek, bo nigdy 100% pewności nie mam i mieć nie będę, ale słyszałem, że już od jakiegoś czasu kontrakt z Kielcami jest podpisany. W kwestii trolli pokroju płockich czy innych, nie ma sensu im odpisywać, rozumiem, że czasami emocje biorą górę nad rozsądkiem, ale nie warto. Niegdyś była na tym forum zasada, nie odpisujemy pewnemu uzytkownikowi, działało to przez tydzien-dwa, spokorniał i sfrustrowany odpuscil trollowanie, jednakże kogoś podkusiło i znow z nim wchodzono w dyskusje.
    • Heniek ZPoczty Zgłoś komentarz
      Ostatnie 3 posty aż miło się czyta, coś sensownego, a nie szukanie dziury w całym i robienie na sile g... burzy :p Dobry fajny mecz, kilka efektownych parad i bramek :)
      • Czarcik Zgłoś komentarz
        Gratulacje. Bardzo dobry mecz w obronie szczególnie w drugiej połowie - tylko 8 straconych bramek, genialny Filip Ivić, podobnie jak Aginagalde. Widać jeszcze braki zgrania Deana, wychodzą
        bezbłędnie tylko akcje dwójkowe ale z meczu na mecz coraz lepiej. Dobrze wygląda ustawienie z Deanem na środku i Mariuszem na lewej stronie. Jak wróci Dzidzia i przyjdzie zgranie powinna być miazga. Fajna grupa przyjechała za Słowenii - lepiej wyglądali niż pewni kibice uważani przez siebie za "najlepszych" - mieli nawet taką mini oprawę nie mówiąc o bębnie :). Mecz dość szybki, pierwsza połowa spokojna, trochę błędów z naszej strony, "dziwnych" gwizdków (np. faul ofensywny Reichmanna), druga to już odjazd z naszej strony, popis naszej obrony i Ivicia, stąd sporo kontr, z dobrej strony pokazał się Djukić. Bardzo dobra atmosfera na hali, która tak na marginesie mówiąc była pełna. Teraz czekamy na mecz z RNL.
        • Hubert Zawadzki Zgłoś komentarz
          W tym roku w handballu zmieniło się wiele. Francuzi przestali wygrywać każdej imprezy, Niemcy wrócili na salony, a Vive wreszcie zdobyło Europę. Polskie drużyny mają silne składy i
          mogą rywalizować z najsilniejszymi. Chociaż tu bardziej pasuje słowo drużyNA.;) Moje Wybrzeże nareszcie wróciło do Superligi. Mam nadzieję, że już niedługo zacznie ono walczyć o najwyższe cele. Pozdrawiam serdecznie fanów Vive i trzymam kciuki za zawodników z Kielc!!! Pokażcie, że przez długi czas będzie tak jak rok temu!!!!;)
          • robo1989 Zgłoś komentarz
            Widzę, że nadal portal ten brnie w coraz gorsze bagno. 2-3 konta typowych trolli wypisuje głupoty na forum aby tylko ruszyć tzw. gów** burzę a reszta ( nie wszyscy ) użytkowników im
            odpisuje i zamiast przeczytać coś sensownego i treściwego wchodząc tutaj człowiek widzi 100 komentarzy z czego 99% to kłótnie , trollowanie i inne badziewia zamiast merytoryczna dyskusja na poziomie ludzi wykształconych. Przykre to ale odkąd została zmieniona szata graficzna, wpadło kilku trollów to jest to co widać... Co do meczu z mojej perspektywy miał się odbyć i się odbył. Celje postawiło się przez 30 minut gdzie Obrona Mistrza nie była idealna dlatego wynik był na styku. Druga połowa to totalna kontrola w meczu co na końcu dało taki a nie inny wynik. Na pochwałę zasługują Obrońcy w meczu ze szczególnym uwzględnieniem na M. Kusa który zagrał wczoraj jeden z najlepszych meczy w drużynie Vive, kasował co się dało - widać Niebieska Kartka podziałała motywująco. Bramka - jak zwykle od początku sezonu super ! Obrona coraz lepiej a atak jak już się chłopaki zgrają z nowymi będzie jeszcze silniejszy ! Teraz czekamy na Lwy i wg mnie będziemy faworytem w tym meczu, bo widziałem kilka meczy aktualnego mistrza Niemiec i nie są oni w najlepszej formie. Jeszcze co do troli na tym forum to apeluję do ludzi aby nie wdawali się z nimi w dyskusję bo to jest jak bicie głową w mur, nic nie da. Ja sam osobiście dałem się im sprowokować ale od dobrych kilku miesięcy mam zablokowane te konta i nawet jakby nie wiem co pisali to im nie odpiszę bo szkoda na nich czasu. PS. Trolle teraz widzę, przenieśli swoje teksty na frekwencje i ilość wolnych miejsc, nie patrząc na to ile ludzi stoi albo schodzi w dolne sektory aby z bliska oglądać mecz, ciekawe co będzie następne ? Może to, że nie wszyscy ludzie na hali będą posiadać barwy klubowe ( szal, koszulkę ) ? Jednym słowem - paranoja . Dobra kończę tę wypowiedź, możecie mnie minusować i wylewać żółć na forum.
            • Maxi-102 Zgłoś komentarz
              Jeszcze raz tak słabej grupy do której trafiło Vive nie było w historii LM....:):)w Kielcach podniecają się zwycięstwem na "juniorami" z Celje....widać po frekwencji na trybunach
              (połowa miejsc wolnych) że przeciwnicy mało atrakcyjni . Ale jedno macie najlepsze spikera prowadzącego doping...i tu cytat z jego wczorajszego dokonania..."ludzie wstajemy i klaszczemy"......:)
              • ck Zgłoś komentarz
                Kibicom w płocku normalnie się w głowie nie mieści jak można pokonać Celje i to w dodatku grając w 13 zawodników z czego jeden po chorobie, jeden nie na swojej pozycji, jeden niezgrany z
                zespołem :):)
                • Heheszky- Zgłoś komentarz
                  Grupa B: Vive - Mistrz Ligi Mistrzów - Mistrz Polski Rhein-Neckar Loewen - Mistrz Niemiec Vardar Skopje - Bardzo silna drużyna która udowodniła to niszcząc ostatnio waszą super drużyne z
                  grupy A Veszprem ;') MOL - Pick Szeged bardzo super drużyna również Co do was kibice Wisły pisząc że grupa Vive jest zrobiona z samych ogórków to nie fajnie. Coś wam powiem ciekawego żeby zostać najlepszym trzeba pokonywać najlepszych jeśli wam nie pasuje wasza grupa to co wy robicie w Lidze Mistrzów ? tutaj nie ma łatwych przeciwników jeśli wam tak poziom utrudniają drużyny które przegrały z naszym Vive to zapraszam was do 1 LIGI Polskiej tam będzie dla was idealny poziom
                  • mgr inż. Uthar Zgłoś komentarz
                    Komuś w głowie po przewracało. Niech idą monitorować rynki bo 2 ich czołowych zawodników mówi im PA PA po tym sezonie. Mają cięższa grupę to fakt, ale nie okłamujmy się walczyli by
                    maks o 5 miejsce w innym układzie losowań. Fajnie, że mają 3 finalistów F4 LM, ale nie mają zwycięzcy, który jest jeszcze mocniejszy niż rok temu. Jest 9 topowych ekip i drugi rzut u nas w grupie są 4 takie ekipy u nich 5, ale Wisła jest maksymalnie 2 rzutem gorszym od Brześcia. Panoszą sie po całym forum bo tylko to im zostało(plus tytuł najlepszych kibiców nadany przez aklamację w Płocku). Obiektywnie w Polsce są 2, a prześcieradła się wszystkim przejadły.
                    • MistrzowieSwiata Zgłoś komentarz
                      W grupie B widze ze 4 druzyny b.dobre tzw. TOP (Iskierka najlepszy klub,Lwy mistrz Niemiec,Vardar caly czas 1/4 LM no i Pick ktory ma super sklad. A w grupie A widze 5 super TOP no i 3 "drugie
                      sorty", ogorki...(: sory(:
                        Miło czytać frustrację i złość kibiców clubu vitay, że Vive znów wygrało :)
                        • dujszebajew Zgłoś komentarz
                          jedno jest pewne, mianowicie w Polsce obecnie grają dwaj najlepsi bramkarze młodszego pokolenia na świecie( no może jeszcze Wolff i Vargas)...szkoda tylko że jeden po sezonie odchodzi
                          • Cameleon Zgłoś komentarz
                            Z Veszprem remis ale nie jestes kibicem tylko Januszem sukcesu. 15 mecz Vive w LM nie przegrany do rekordu Barcelony brakuje tylko 2 mecze