Liga Mistrzów. Łatwe zwycięstwo Paris Saint-Germain w hicie kolejki

W meczu tygodnia 4. kolejki Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain HB bez większych problemów pokonało SG Flensburg-Handewitt 27:22.

Aneta Szypnicka-Staniec
drużyna PSG po spotkaniu Getty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: drużyna PSG po spotkaniu

Chociaż tylko pięcioma trafieniami zwyciężyli Francuzi, rezultat kontrolowali niemal przez cały mecz. Podopieczni Ljubomira Vranjesa mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Brak pomysłu na rozegranie akcji, nieskuteczność i niemoc przebicia się przez francuską obronę sprawiły, że flensburczycy przez sześćdziesiąt minut zdołali zdobyć tylko dwadzieścia dwie bramki, a z takim dorobkiem nie da się walczyć z drużyną na poziomie Paris Saint-Germain HB.

Na trochę ponad dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego goście starali się jeszcze odrobić starty do rywali i wydawało się, że może im się to udać, ale takiego pomysłu nie aprobował Gorazd Skof. Bramkarz skutecznie leczył rywali i uratował swoją drużynę przed nerwową końcówką.