Karuzela trenerska w PGNiG Superlidze kręci się w najlepsze! Siedem kolejek i trzy zmiany trenerów

Brak spadków z PGNiG Superligi Mężczyzn równa się spokojnej pracy trenerów? Nic takiego. W ciągu niewiele ponad 40 dni od startu rozgrywek już trzy kluby zmieniły opiekunów. Dla porównania - w poprzednim sezonie doszło tylko do jednej takiej roszady!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / GÓRNIK ZABRZE

Karuzela trenerska w PGNiG Superlidze kręci się w zawrotnym tempie od wakacji. W środę wypadł z niej Łukasz Rybak, którego po jednej wygranej w siedmiu meczach rozgrywek pożegnała SPR Stal Mielec. Jego miejsce zajęli Tomasz Sondej i Krzysztof Lipka. Ten drugi pracę trenera będzie łączył z grą.

Rybak szkoleniowcem Stali był zaledwie trzy i pół miesiąca, choć w klubie pracował dłużej, bo cały poprzedni sezon spędził jako asystent Tadeusza Jednoroga. W lipcu przejął od niego drużynę.

W lecie Stal dokonała zmian w sztabie szkoleniowym jako jeden z siedmiu klubów Superligi. Nowych trenerów miały też Azoty Puławy (Marcin Kurowski zastąpił Ryszarda Skutnika), Chrobry Głogów (Jarosław Cieślikowski za Piotra Zembrzuskiego), KPR RC Legionowo (Marek Motyczyński za Roberta Lisa), Orlen Wisła Płock (Piotr Przybecki za Manolo Cadenasa), Sandra Spa Pogoń Szczecin (duet Wojciech Zydroń - Michal Bruna za Antoniego Pareckiego) oraz beniaminek, Meble Wójcik Elbląg (Jacek Będzikowski za Dariusza Molskiego). To była rewolucja.

Letnie zmiany były o tyle zaskakujące, że w całym sezonie 2015/16 tylko jeden klub wymienił trenera w trakcie rozgrywek - w styczniu Pogoń objął Parecki, który zastąpił wtedy Rafała Białego. Teraz, po 41 dniach od startu ligi i ledwie siedmiu rozegranych kolejkach, doszło już do trzech takich zmian.

ZOBACZ WIDEO Bereszyński: nie baliśmy się Realu

Kręcącą się w sporym tempie po wakacjach karuzelę nakręcił Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który po trzech kolejkach zwolnił Rafała Przybylskiego, na jego następcę nominując Dymytro Zinczuka. Po trzech kolejnych spotkaniach na podobną decyzję powziął się NMC Górnik Zabrze, który wyrzucił Mariusza Jurasika i przyjął Ryszarda Skutnika.

Tak spory ruch na ławkach trenerskich jest w tym sezonie niespodzianką, bo wraz z profesjonalizacją rozgrywek doszło do trzyletniego "zamknięcia ligi", czyli rezygnacji ze spadków do I ligi. Wydawało się, że to pozwoli trenerom na spokojną i nieco dłuższą pracę. Jak widać - nie wszędzie.

Porównując z 20 października 2015 roku, tylko pięć klubów ma wciąż tych samych trenerów - to Vive Tauron Kielce (Tałant Dujszebajew), MMTS Kwidzyn (Patryk Rombel), KPR Gwardia Opole (Rafał Kuptel), Zagłębie Lubin (Paweł Noch) i Wybrzeże Gdańsk (Damian Wleklak).

Zmiany trenerskie w sezonie 2016/17:

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Dymytro Zinczuk za Rafała Przybylskiego (26 września)

Górnik Zabrze
Ryszard Skutnik za Mariusza Jurasika (11/12 października)

SPR Stal Mielec
Tomasz Sondej i Krzysztof Lipka za Łukasza Rybaka (20 października)

Zmiany trenerskie przed sezonem 2016/17:

KS Azoty Puławy:
Marcin Kurowski za Ryszarda Skutnika

Chrobry Głogów:
Jarosław Cieślikowski za Piotra Zembrzuskiego

KPR RC Legionowo:
Marek Motyczyński za Roberta Lisa

Meble Wójcik Elbląg:
Jacek Będzikowski za Dariusza Molskiego

Orlen Wisła Płock:
Piotr Przybecki za Manolo Cadenasa

Sandra Spa Pogoń Szczecin:
Wojciech Zydroń i Michal Bruna za Antoniego Pareckiego

SPR Stal Mielec:
Łukasz Rybak za Tadeusza Jednoroga

Czy przed końcem 2016 roku dojdzie do kolejnych zmian trenerskich w PGNiG Superlidze Mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×