Zagłębie - UKS PCM. Chaotyczny mecz w Lubinie. Kościerzynianki postawiły się Zagłębiu

W 8. kolejce Metraco Zagłębia Lubin pokonało UKS PCM Kościerzynę 28:23 i odniosło piąte zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet. Nagroda MVP powędrowała do serbskiej obrotowej, Jovany Milojević.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Marcin Chyła
Trener Bożena Karkut nie wystawiła na mecz z ekipą z Kościerzyny żelaznej siódemki. Szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin chciała dać szansę szczypiornistkom, które nie spędzały do tej pory zbyt wiele minut na parkiecie i desygnowała do gry w pierwszym składzie Małgorzatę Trawczyńską oraz Małgorzatę Mączkę. Opiekunka Miedziowych w trakcie meczu dokonywała także licznych rotacji i sprawdzała różne ustawienia.

Początek spotkania był festiwalem błędów po obu stronach parkietu. Złe podania, przestrzelone akcje czy nawet kroki sprawiały, że rywalizacja na Dolnym Śląsku traciła na jakości. Nieco lepiej w chaosie odnajdywały się gospodynie zawodów, które po kwadransie miały na swoim koncie o cztery bramki więcej niż UKS PCM Kościerzyna.

Najlepiej w miedziowych barwach spisywała się wyróżniona nagrodą MVP kołowa, Jovana Milojević. Serbska obrotowa bez problemów zamieniała podania na bramki i wywalczyła kilka rzutów karnych. Po stronie gości należy wyróżnić bramkarkę, Dominikę Brzezińską-Recław, która popisywała się refleksem na siódmym metrze i odnotowała wiele udanych interwencji.

W 24. minucie dzięki kolejnej interwencji Brzezińskiej-Recław, waleczny UKS PCM rzucił bramkę kontaktową, a następnie za sprawą Rogożyńskiej doprowadził do wyrównania. Skazany na wysoką porażkę zespół z Kościerzyny zszedł na przerwę z tylko jedną bramką straty do wyżej notowanych Miedziowych.

Po zmianie stron UKS musiał radzić sobie już bez Magdy Krajewskiej. Podopieczna Dariusza Męczykowskiego doznała bolesnego urazu stopy i opuściła z płaczem parkiet na rękach fizjoterapeuty. Po krótkiej przerwie Zagłębie wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło budować przewagę, która wyniosła w 51. minucie starcia pięć bramek. Mimo słabszej skuteczności Miedziowych, komplet punktów pozostał w Lubinie.

Metraco Zagłębie Lubin - UKS PCM Kościerzyna 28:23 (13:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Grzyb 4, Mączka 2, Semeniuk 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 5, Ważna 1, Wiertelak 1, Jochymek 4, Milojević 4, Premović 1, Belmas 1.
Kary: 10 min.

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Mokrzka 5, Bunikowska, Konofał 5, Sus 1, Belter 2, Ziółkowska , Rogożeńska 4, Wójcik 2, Jakubowska 1, Piwowarczyk 1, Krajewska 2.
Kary: 4 min.

Sędziowie: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga