Olimpia - Start: pewne zwycięstwo gości z Elbląga

Nie było niespodzianki w spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. KRAM Start Elbląg pewnie pokonał Olimpię-Beskid Nowy Sącz 25:34 (11:16). Drużyna Andrzeja Niewrzawy zaprezentowała się zdecydowanie lepiej.

Krzysztof Niedzielan
zawodniczki Kram Startu Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki Kram Startu Elbląg

Po 4 minutach rywalizacji to Olimpia-Beskid prowadziła 3:1 po udanych rzutach Marty Rosińskiej, Tamary Smbatian i Gabrielli Szabo. Przyjezdne szybko doprowadziły do wyniku 3:3, między innymi dzięki pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Sylwię Lisewską. Start zaczął powoli dochodzić do głosu i w 10. minucie po trafieniu Ewy Andrzejewskiej wygrywał 5:4.

Po kwadransie rywalizacji było już 8:5 dla przyjezdnych. Do siatki trafiła Magdalena Balsam, a Lucyna Zygmunt poprosiła o czas. Zespół z Elbląga grał bardzo solidnie, Olimpia zupełnie pogubiła się w ataku. Krótka przerwa niewiele pomogła i w 24. minucie było już 7:12. Przy takim rezultacie trener Andrzej Niewrzawa wziął przerwę na żądanie. Pięciopunktowa przewaga utrzymała się do przerwy. Kram Start powinien prowadzić wyżej, ale kilka razy kapitalnie spisała się między słupkami Karolina Szczurek.

W II połowie obraz gry niewiele się zmienił. Przyjezdne z Elbląga powiększyły swoją przewagę i utrzymywały ją na poziomie 6-7 bramek różnicy. Start grał bardzo solidnie i równo, by niespełna 10 minut przed końcem spotkania prowadzić już 29:20. Największy wkład punktowy miały Ewa Andrzejewska, Sylwia Lisewska, Joanna Waga i Magdalena Balsam. Rywalki Olimpii-Beskidu kontrolowały przebieg spotkania i cieszyły się z wygranej 25:34.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Kram Start Elbląg 25:34 (11:16)

Olimpia-Beskid:
Szczurek, Sach - Nosal 1, Pożoga, Leśniak 5 (2/3), Rosińska 6, Smbatian 3, Szabo 5, Płachta, Luberecka 3, Choromańska 2, Janik.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min.

KRAM Start: Szywierska, Powaga - Jędrzejczyk 2, Dankowska 2, Balsam 5, Waga 6 (1/1), Lisewska 8 (6/6), Andrzejewska 6, Muchocka 1, Kwiecińska 1, Świerżewska 1, Grej 1, Stokłosa 1, Szopińska.
Karne: 7/7.
Kary: 4 min.

Kary: Olimpia-Beskid 10 min. (Smbatian, Choromańska, Leśniak, Rosińska M., Rosiński T. - po 2 min.), KRAM Start 4 min. (Kwiecińska, Grobelska - po 2 min.).

Sędziowie: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość).
Delegat: Wojciech Michalik (Kraków).