Moto-Jelcz - Ostrovia. Hit I ligi dla oławian

W Oławie doszło do spotkania zespołów walczących o miejsce w ścisłej czołówce grupy B I ligi szczypiornistów. Gospodarze, Moto-Jelcz, po zaciętym pojedynku pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 29:28.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Spotkanie w Oławie kończyło ósmą serię gier w I lidze. Pozostałe pojedynki rozegrano przed tygodniem, a hitowe starcie przełożono na nowy termin z racji powołania do kadry juniorskiej Pawła Dudkowskiego, jego z najskuteczniejszych graczy LKPR Moto-Jelcz Oława. W rywalizacji z Ostrovią Ostrów Wlkp. udowodnił zresztą, że jego absencja byłaby sporym osłabieniem drużyny.

Dudkowski rzucił pięć bramek i należał do najlepszych na parkiecie w pojedynku wygranym 29:28. Mecz długo nie układał się jednak po myśli gospodarzy. W pierwszej połowie dominowali ostrowianie, którzy w 22. minucie mieli już pięć trafień przewagi. Szczególnie we znaki dawali się Dawid Wesołek i Mariusz Kuśmierczyk.

Jak przystało na pojedynek o miejsce w czołówce, w drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Seria trafień Dudkowskiego i Jarosława Cepielik sprawiła, że miejscowym w 40. minucie udało się zbudować dwubramkową przewagę. Dobrą partię rozgrywali Kamil Herudziński oraz Grzegorz Rutkowski, a klasą dla siebie był w bramce Dawid Glabik.

Moto-Jelcz szanował piłkę i wydawało się, że nic gospodarzom nie grozi. Ostrovia za sprawą Kuśmierczyka wyrównała tuż przed końcem meczu, a po chwili Jakub Tomczak wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Oławianie zachowali jednak zimną krew i decydujący cios zadał Bartosz Żubrowski.

Zawodnicy Krzysztofa Mistaka dzięki zwycięstwu zrównali się w tabeli grupy B I ligi z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Ostrovia spadła na piątą lokatę, ale wciąż pozostaje w kontakcie z czołówką.