El. ME 2018, grupa 5: Słoweńcy bliscy klęski w Portugalii

Reprezentanci Słowenii prowadzili przez większość wyjazdowego meczu z Portugalią w eliminacjach do mistrzostw Europy 2018 (grupa 5). Mimo to dopiero w ostatnich sekundach uratowali remis.

Wiktor Gumiński
Getty Images / Elsa
Słoweńcy przejęli inicjatywę podczas starcia w Lizbonie po upływie pierwszego kwadransa, który przegrali dwoma bramkami. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął doświadczony Vid Kavticnik. Głównie dzięki jego trafieniom, drużyna szybko odrobiła straty i do przerwy wygrywała 11:9.

W drugiej połowie swoje "trzy grosze" dorzucili też Jure Dolenec i Blaz Janc, co niejednokrotnie pozwalało gościom wypracowywać sobie trzybramkową zaliczkę. Ambitnie walczący gospodarze nie dawali im jednak złapać głębszego oddechu, aż w końcu, na niecałe pięć minut przed końcem, doprowadzili do remisu 24:24.

A następnie, dzięki dwóm kolejnym trafieniom Nuno Pereiry, dwukrotnie obejmowali jednobramkowe prowadzenie. Remis Słowenii zapewnił jednak, na cztery sekundy przed końcem, Gasper Marguc, wykorzystując rzut karny.

Portugalia - Słowenia 26:26 (9:11) Najwięcej bramek: dla Portugalii - Gilberto Duarte 5, Fabio Antunes 4; dla Słowenii - Jure Dolenec 5, Vid Kavticnik, Gasper Marguc - po 4