Stal - Śląsk: łatwo, lekko i przyjemnie. Gorzowianie nie dali szans rywalom

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów podejmowała Śląsk Wrocław w ramach 9. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych w grupie A. Gospodarze od początku pewnie prowadzili i nie dali się dogonić, wygrywając ostatecznie 34:23.

Dawid Lis
Dawid Lis

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów podejmowała Śląsk Wrocław w ramach 9. kolejki I ligi mężczyzn w grupie A. Żółto-niebiescy od początku pewnie prowadzili i nie dali się dogonić, pozostając niepokonaną ekipą w tym sezonie.

Gospodarze mieli wyjść skoncentrowani i tak też było. Stal Gorzów już w szóstej minucie prowadziła 5:0, a goście byli po prostu nieskuteczni. Po tej dominacji miejscowych dwie bramki rzucili goście. Ale na tym znowu stanęli. Żółto-niebiescy odjechali na 10:2 i nie było już mowy o innym wyniku, niż wygrana Stali. Doskonale w bramce spisywali się Cezary Marciniak oraz Krzysztof Nowicki, którzy strzegli gospodarzy przed utratą kolejnych goli. Z przodu Stal grała swoje, momentami nawet dodając element zabawy do swojej gry.

Gdy zespół prowadzony przez Dariusza Molskiego uzyskał przewagę, to później nieco odpuścił i rywale dochodzili do sytuacji, które byli w stanie wykorzystywać. Ale miejscowi nie zapomnieli, że bramki też trzeba zdobywać. Po przerwie rozluźnieni żółto-niebiescy stracili kilka bramek więcej, ale i tak ich przewaga nie była mniejsza niż co najmniej siedem "oczek". Druga połowa okazała się bardziej wyrównana, przynajmniej jeśli chodzi o rezultat, bo sporo rzutów było niecelnych.

Ostatecznie to gorzowianie prowadzili od początku do końca, a ekipa Śląska Wrocław mogła się tylko uczyć. Żółto-niebieskich do zwycięstwa poprowadził Oskar Serpina, ale kapitana Stali doskonale w ofensywie i defensywie wspierali jego koledzy. Tym samym gospodarze pozostają niepokonani, a za nimi już osiem rozegranych spotkań.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Śląsk Wrocław 34:23 (18:10)

Stal: Marciniak, Nowicki - Mariusz Smolarek 1, Śramkiewicz 2, Kryszeń 4/1, Marcin Smolarek, Gębala 5, Serpina 8, Turkowski 4/1, Gałat 2, Bekisz 3, Starzyński, Kłak 1, Stupiński 4