Szwajcaria: Kadetten Schaffhausen lepsze od HSC Suhr Aarau, dwie bramki Michała Szyby

W spotkaniu 7. kolejki ligi szwajcarskiej NLA, broniący tytułu zespół Kadetten Schaffhausen (Michał Szyba) okazał się lepszy od HSC Suhr Aarau (29:27).

Tomasz Rosiński
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba
Ekipa Kadetten chciała podtrzymać swoją dobrą passę w rodzimych rozgrywkach i udało jej się odnieść dziewiąte zwycięstwo.

Sam początek rywalizacji w Aarau był wyrównany (7:7). Jednak po upływie pierwszego kwadransa zaczęli przyspieszać mistrzowie Szwajcarii, w szeregach których brylowali Gabor Csaszar oraz Nik Tominec i to oni wyprowadzili swój klub na prowadzenie 10:8 w 21. minucie. Goście starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i triumfowali w pierwszej połowie 14:11.

Po zmianie stron gospodarze rzucili na szalę wszystkie swoje siły i w 42. minucie potyczki doprowadzili do remisu 19:19. Wymiana ciosów trwała przez kolejne czternaście minut i wszystko miało się rozstrzygnąć w samej końcówce (26:26). Na finiszu więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści Kadetten Schaffhausen, którzy odnieśli wiktorię 29:27.

Szyba zapisał na swoim koncie dwa gole (40-procentowa skuteczność rzutów).