Bundesliga: planowe zwycięstwa SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel. Bardzo słaby występ Andrzeja Rojewskiego

W środowych spotkaniach Bundesligi 2016/2017, SG Flensburg-Handewitt okazał się lepszy od SC DHfK Lipsk (31:23), zaś THW Kiel ograło MT Melsungen 30:23.

Tomasz Rosiński
Lasse Svan i Holger Glandorf Getty Images / Martin Rose / Lasse Svan i Holger Glandorf
Faworytami meczu we Flensburgu byli gospodarze, ale drużyna z Lipska w ostatniej kolejce podczas starcia z kilończykami udowodniła, że jest w stanie postawić trudne warunki gry wyżej notowanemu zespołowi.

Jednak tym razem szczypiorniści SC DHfK potrafili dotrzymywać kroku Flensburgowi tylko przez pierwszy kwadrans rywalizacji (5:5). Z czasem tempo podkręcili miejscowi zawodnicy, zaś nie do zatrzymania dla przeciwników był znakomity lewoskrzydłowy, Anders Eggert, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 11:8. Duńczyka wsparł Johan Jakobsson, a podopieczni Ljubomira Vranjesa triumfowali w pierwszej połowie 14:10.

Na starcie drugiej połowy gości ogarnęła niemoc w ofensywie, co skrzętnie wykorzystała drużyna SG Flensburg-Handewitt, wypracowując sobie osiem bramek przewagi (20:12). Umiejętnie poczynaniami swojego zespołu kierował Thomas Mogensen, a gospodarze już do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia i zwyciężyli 31:23.

Andrzej Rojewski rozegrał bardzo słabe zawody i nie wykorzystał żadnej ze swoich 4 prób do zdobycia bramki.

Znajdujący się w dobrej formie klub z Kilonii chciał utrzymać pozycję lidera rozgrywek i wygrać w Melsungen, co mu się udało. Co prawda lepiej konfrontację rozpoczęli zawodnicy MT (3:1), jednakże z każdą kolejną minutą rosła przewaga THW, które w I odsłonie odniosło wiktorię 18:10. W 2. części potyczki obraz gry nie uległ zmianie i kilońska ekipa pewnie triumfowała 30:23.

Bohaterem w szeregach THW Kiel okazał się Niclas Ekberg, który rzucił 9 bramek.