Śląsk - Sokół Browar. Sukces uciekł wrocławianom

Już dziesiąta ligowa porażka na koncie szczypiornistów Śląska Wrocław. W 12. kolejce I ligi Sokół Browar Kościerzyna rozstrzygnął na swoją korzyść spotkanie z wrocławianami (20:17).

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Świetna końcówka meczu z GKS-em Żukowo i pechowy remis po golu w ostatniej sekundzie miał być zapowiedzią lepszych czasów Śląska. Wrocławianie, plasujący się na ostatnim miejscu w tabeli, w kolejnych spotkaniach nie stali na straconej pozycji.

Najpierw Grunwald Poznań rozbił w drugiej połowie zespół z Dolnego Śląska, a w 12. kolejce szczypiorniści Daniela Grobelnego nie dowieźli do końca korzystnego rezultatu. Przez 20 minut drugiej połowy wrocławianie toczyli zacięty bój z Sokołem Browarem Kościerzyna. Końcówkę lepiej wytrzymali przyjezdni. Drużyna z Pomorza wypracowała trzy bramki przewagi, które zadecydowały o losach pojedynku.

Kościerzynianie awansowali na piąte miejsce w tabeli,  ale do czwartej Warmii tracą już cztery oczka. Nadal w bardzo trudnym położeniu znajduje się ostatni Śląsk. Były superligowy zespół od pierwszej kolejki plasuje się w strefie spadkowej.