Vive Tauron - Vardar. Michał Jurecki i Tobias Reichmann w składzie Vive

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
zdjęcie autora artykułu

Michał Jurecki i Tobias Reichmann wracają do składu Vive Tauronu Kielce na niedzielny mecz Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje. Poza kadrą mistrzów Polski znalazł się z kolei Dean Bombac, który zmaga się z urazem żeber. Spotkanie o 18:00.

Powrót Jureckiego do składu Vive był zapowiadany już w środku tygodnia, po tym, jak 32-letni rozgrywający rozpoczął treningi z pełnym obciążym.

Dla "Dzidziusia" będzie to pierwszy mecz w sezonie, jak i pierwszy występ od czasu igrzysk olimpijskich w Rio. To wtedy Jurecki doznał kontuzji kostki i musiał poddać się operacji. Pauzował przez blisko cztery miesiące.

Dwa tygodnie trwała z kolei przerwa Tobiasa Reichmanna, który w wyjazdowym meczu z RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb doznał urazu stawu skokowego. Niemiec od kilku dni trenował już z piłkami i trener Tałant Dujszebajew zdecydował się włączyć go do kadry.

Kirgiz nie będzie mógł natomiast skorzystać z Deana Bombaca, który we wtorkowym spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk doznał kontuzji żeber. Niewykluczone, że Słoweniec w tym roku już nie zagra.

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

Oprócz Bombaca w składzie Vive brakuje kontuzjowanego Patryka Walczaka (uraz śródręcza) oraz Branko Vujovicia, który w sobotę zagrał w meczu Vive II w I lidze mężczyzn.

Vardar przyjechał do Kielc w 16-osobowym składzie. W kadrze drużyny brakuje podstawowego defensora, Serba Iliji Abutovicia. Niedzielne spotkanie poprowadzą Islandczycy Jonas Eliasson i Anton Palsson. Delegatem EHF będzie Belg Klaus Dieter Convents. Początek meczu o 18:00. Stawką jest 1. miejsce w grupie B Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów, grupa B:

Vive Tauron Kielce - Vardar Skopje / 4 grudnia, godz. 18:00 Vive Tauron:

Szmal, Ivić -  Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Jurkiewicz, Paczkowski, Zorman, Djukić

Vardar: Sterbik, Milić - Stoiłow, Nedanowski, Ferreira Moraes, Maqueda, Derewień, Karacić, Dujszebajew, Canellas, Cindrić, Cupić, Dibirow, Sziszkariew, Borozan, Marsenić

Źródło artykułu: