Turniej w Irun: Hiszpanie pokonali Katar i wygrali turniej

Reprezentacja Hiszpanii nie dała szans Katarowi i zwyciężając 32:27 (19:14) zapewniła sobie triumf w towarzyskim turnieju w Irun. Po pięć bramek dla wicemistrzów Europy zdobyli skrzydłowi - Valero Rivera i Victor Tomas.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Raul Enterrios (Hiszpania) WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Na zdjęciu: Raul Enterrios (Hiszpania)
Hiszpanie prowadzili praktycznie przez cały mecz i już w 2. minucie mieli dwa trafienia przewagi (2:0). Katarczycy utrzymywali z nimi kontakt przez kolejny kwadrans, ale 22. minucie zespół Ribery odskoczył na dystans sześciu goli (15:9) i w ten sposób rozstrzygnął losy spotkania.

W drugiej połowie trener wicemistrzów Europy swobodnie rotował składem, a mimo to nie odbiło się to na wyniku meczu. W 43. minucie Katar zbliżył się co prawda do Hiszpanów na dystans trzech goli (20:23), ale już po chwili przewaga gospodarzy wzrosła o kolejne dwie bramki.

Oprócz wspomnianych już Rivery i Tomasa przyzwoicie wypadli rezerwowi skrzydłowi - Angel Fernandez Perez i David Balaguer, którzy rzucili po trzy bramki. Dwa trafienia więcej zanotował najlepszy w reprezentacji Kataru, Rafael Capote.