Turniej w Irun: Polacy bez nagród indywidualnych. Daniel Sarmiento MVP turnieju

Żaden z reprezentantów Polski nie otrzymał indywidualnej nagrody po towarzyskim turnieju w Irun. Najlepszym graczem trzydniowych zmagań wybrano hiszpańskiego rozgrywającego, Daniela Sarmiento.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty
33-letni playmaker był liderem drugiej linii Hiszpanów w każdym z trzech spotkań turnieju. W sumie Sarmiento rzucił 12 bramek, ale świetnie współpracował też z pozostałymi rozgrywającymi i obrotowym, Julenem Aguinagalde.

Najlepszym strzelcem turnieju został z kolei kolega Sarmiento z drużyny, Valero Rivera. Lewoskrzydłowy Barcelony zanotował w sumie 16 trafień, w każdym meczu rzucając co najmniej pięć bramek. Bliski jego wyniku był Michał Daszek, który zdobył 14 goli.

Niespodziewanie nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał drugi golkiper reprezentacji Kataru, Yousuf Al-Abdulla, który usunął w cień zdecydowanie bardziej sławnego Danijela Saricia.

Turniej w Irun wygrała reprezentacja Hiszpanii, która zwyciężyła we wszystkich trzech spotkaniach. Drugie miejsce zajęli Katarczycy, a na najniższym stopniu podium stanęli Polacy, którzy co prawda zgromadzili tyle samo punktów co Argentyna, ale od swych rywali mieli lepszy bilans bramkowy.

ZOBACZ WIDEO Bogdan Wenta: Nasza dyscyplina zdobyła szacunek (Żródło: TVP S.A.)
Hiszpanie wywalczą na mistrzostwach we Francji medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×