MŚ 2017: Bahrajn bez szans, zwycięska passa Duńczyków trwa

W spotkaniu 4. kolejki grupy D mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, reprezentacja Danii ograła kadrę Bahrajnu 30:26.

Tomasz Rosiński
Mikkel Hansen PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Mikkel Hansen
Zdecydowanym faworytem potyczki był mistrz olimpijski, który dotychczas zgromadził na swoim koncie komplet punktów i w środę dopisał do swojego dorobku kolejne dwa oczka.

Bahrajńczycy tylko przez pierwsze dziesięć minut potrafili dotrzymywać kroku wyżej notowanemu rywalowi (5:5), a w ich szeregach dobrze radził sobie Komail Ali Mahfoodh.

Z czasem zaczęli zdecydowanie przyspieszać Duńczycy, którym sygnał do ataku dał Henrik Toft Hansen, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 12:6 po 1/3 konfrontacji. Natomiast w trudnych sytuacjach duńską drużynę ratował znakomicie dysponowany podczas MŚ Niklas Landin, który bronił z blisko 50-procentową skutecznością. Szczypiorniści z Danii spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali w pierwszej połowie 17:13.

Po zmianie stron ambitnie w każdej akcji walczyli zawodnicy Bahrajnu, zaś udanie w ofensywie radzili sobie Husain Ali Alsayya i Mohamed Habib Hasan. To dzięki nim na kwadrans przed końcem starcia drużyna z Azji traciła do Danii tylko dwa gole, gdyż przegrywała 22:24.

Europejczycy nic nie zrobili sobie z takiego obrotu spraw i potrafili błyskawicznie odpowiedzieć za sprawą Michaela Damgaarda (27:23 w 51. minucie spotkania). Już do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie, zaś Duńczycy pokonali Bahrajn 30:26.