SMS ZPRP Płock - MTS Kwidzyn. Licealistki nie znalazły sposobu na lidera

W zaległym meczu 11. kolejki I ligi kobiet SMS ZPRP Płock podjął u siebie niepokonane dotychczas szczypiornistki MTS-u Kwidzyn. Przyjezdne potwierdził wysoką formę zwyciężając 29:25.
Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Mające na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy remisy zawodniczki SMS-u ZPRP Płock przez niemal połowę spotkania prowadziły wyrównaną walkę z rewelacyjnie spisującymi się w tym sezonie szczypiornistkami MTS-u Kwidzyn.

W szeregach gospodyń świetne spotkanie rozegrała Żaneta Senderkiewicz, która aż dziewięciokrotnie pokonała stojącą między słupkami bramki MTS-u Joannę Kłos. Najskuteczniejszą atakującą w zespole Roberta Majdzińskiego była z kolei Amelia Zawalich (7 trafień).

W pierwszej fazie meczu zespoły grały bramka za bramkę, po 17 minutach i golu Klaudii Cygan tablica wyników wskazywała remis 8:8. W końcówce pierwszej połowy minimalną przewagę na boisku zyskały kwidzynianki i na przerwę schodziły prowadząc 15:13.

W drugiej połowie zespół z Kwidzyna coraz wyraźniej górował na parkiecie. W 41. minucie po bramce Michaliny Wąsik było już 22:16. Licealistki z Płocka nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie drużyny gości. W 49. minucie celny rzut na bramkę MTS-u oddała Żaneta Lipok, zmniejszając straty do czterech bramek. Do ostatniego gwizdka kwidzynianki utrzymały prowadzenie i odniosły dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

SMS ZPRP Płock - MTS Kwidzyn 25:29 (13:15)

SMS ZPRP:  Zima, Kuszka - Maciejewska, Stanisławczyk 1, Urbańska 2, Senderkiewicz 9, Świerżewska, Knop 1, Kl. Cygan 5, Lipok 2, Szczechowicz 1, Pająk, Sobecka 1, Nosek 3, Rorat, Grabińska
Karne:  1/2
Kary:  12 min. (Urbańska 4 min., Knop, Cygan, Lipok, Rorat - po 2 min.)

MTS:  Kłos - Pożoga 1, Zawalich 7, Pękala 5, Hatman 3, Wąsik 1, Gędłek 5, Szynkaruk 6, Chmara, Wicik 1
Karne: 4/7
Kary:
 12 min. (Pożoga 4 min., Pękala, Hartman, Wąsik, Gędłek - po 2 min.)

Sędziowie: Ariel Dobosz (Bydgoszcz), Karol Piernicki (Grudziądz)

Czy MTS Kwidzyn do końca sezonu utrzyma się na fotelu lidera?