Francja - Polska. Arkadiusz Moryto na remis z legendą. "Nie było to proste"

Arkadiusz Moryto w meczu Francja - Polska (26:25) zdobył trzy bramki. 19-latek w pierwszej połowie pojedynkował się z Thierrym Omeyerem, który mógłby być jego ojcem. Ich starcie zakończyło się remisem.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / PAP/Adam Warżawa
Zawodnik Zagłębia Lubin czwartkowe spotkanie rozpoczął w podstawowym składzie. W 20. minucie Moryto mógł zdobyć pierwszego gola, bo po kontrataku stanął sam przed Omeyerem, ale 40-latek efektownie obronił jego rzut.

- Trochę się pospieszyłem i tak doświadczony bramkarz o tym wiedział. To był za łatwy rzut - mówi pokornie nasz zawodnik.

Już kilka chwil później skrzydłowy się jednak odegrał, zdobywając bramkę efektowną "wkrętką" między nogami bramkarza.

Po przerwie Moryto wykonywał jeszcze trzy rzuty karne. Dwukrotnie trafił i raz spudłował. Jego pojedynek z Omeyerem zakończył się remisem 2:2, bo ostatniego karnego Polak rzucał już Vincentowi Gerardowi.

- Omeyer jest ode mnie dwa razy starszym bramkarzem, więc na pewno czułem wobec niego respekt, szacunek. Nie było to proste - przyznaje Moryto.

Z samego meczu, podobnie jak koledzy, jest zadowolony. - Chcieliśmy pokazać sobie oraz kibicom, że stać nas na wiele - mówi. - Francuzi podeszli do tego spotkania trochę inaczej, bo mieli pewne pierwsze miejsce w grupie. Nie uważam jednak, że nas zlekceważyli. Zagraliśmy przede wszystkim niezły mecz i nie popełnialiśmy tylu błędów, co wcześniej.

W sobotę Biało-Czerwoni starciem z Tunezją rozpoczną walkę o Puchar Prezydenta. - Celem jest wygranie dwóch meczów - zapowiada Moryto. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.