MKS Selgros - UKS PCM: wysokie zwycięstwo mistrza Polski

W spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie dał żadnych szans UKS-owi PCM Kościerzyna, zwyciężając 38:20.

Tomasz Rosiński
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
Lublinianki znajdują się w ostatnim czasie w wysokiej formie, a do sobotniego pojedynku przystępowały po pewnym zwycięstwie w poprzedniej serii gier z Vistalem Gdynia. Dla zawodniczek z Kościerzyny starcie z obrońcą mistrzowskiego tytułu miało być kolejnym cennym doświadczeniem.

Podopieczne Nevena Hrupca podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i od razu wzięły się mocno do pracy. Agresywna gra w obronie i skuteczne kontrataki sprawiły, że gospodynie w 10. minucie rywalizacji prowadziły 5:1.

Z każdą kolejną akcją przewaga miejscowej ekipy rosła, a przyjezdne nie prezentowały argumentów do skutecznej walki (10:4). Alesia Migdaliowa i spółka spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, triumfując w pierwszej połowie 17:9.

Po zmianie stron wracająca do składu MKS-u czarnogórska rozgrywająca Ivana Bozović oraz jej klubowe koleżanki wciąż dzieliły i rządziły na placu gry (30:16 w 46. minucie konfrontacji). Z każdą upływającą minutą szczypiornistkom z Kościerzyny ubywało sił, co skrzętnie wykorzystywały doświadczone mistrzynie Polski.

Ostatecznie MKS Selgros Lublin ograł UKS PCM Kościerzyna 38:20 i utrzymał pozycję lidera rozgrywek.

PGNiG Superliga Kobiet, 14. kolejka:

MKS Selgros Lublin - UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:9)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta - Bozović, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Drabik, Migdaliowa, Nocuń, Skrzyniarz, Charzyńska, Rosiak, Uzar.

UKS PCM Kościerzyna: Kordunowska, Łoś - Bunikowska, Belter, Ziółkowska, Białek, Wójcik, Jakubowska, Łazańska, Krajewska.

10. KPR Ruch Chorzów 18 3 1 0 0 17 458:577

Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin obroni tytuł mistrza Polski w sezonie 2016/2017?