UKS PCM - Vistal. Szarawaga poprowadziła gdynianki do zwycięstwa

Nie było niespodzianki w derbach Pomorza w ramach 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Mimo ambitnej postawy i niezłej gry, zwłaszcza w drugiej połowie, UKS PCM Kościerzyna musiał uznać wyższość Vistalu Gdynia, który zwyciężył 32:26.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Maciej Wojs
Spoglądając na wyniki dotychczasowych spotkań trudno było przypuszczać, że UKS PCM Kościerzyna ma w starciu z rewelacyjnie grającym Vistalem Gdynia jakiekolwiek szanse. W pierwszej rundzie rozgrywek podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały kościerzynianki różnicą aż 18 bramek! Ponadto w minionej kolejce Vistal zagrał koncertowo i rozgromił Pogoń Balticę Szczecin 27:19, a UKS PCM został zdeklasowany przez MKS Selgros Lublin 38:20.

Mimo mało optymistycznych statystyk kościerzynianki potwierdziły, że mają ambicję, by oddalić się od strefy spadkowej PGNiG Superligi i nie pozwoliły teoretycznie silniejszemu rywalowi na całkowite zdominowanie spotkania.

Pierwsze minuty meczu stanowiły wyrównaną walkę. Vistal popełniał sporo błędów, w czym swoją szansę na dobry wynik upatrywały zawodniczki w Kościerzyny. Po kilkunastu minutach, głównie dzięki skutecznej grze Gabrieli Urbaniak i Joanny Szarawagi oraz dobrej dyspozycji bramkarki Małgorzaty Gapskiej różnica bramek zaczęła się zwiększać i Vistal zaczynał przejmować kontrolę, do przerwy prowadząc 16:11.

Szarawaga była w całym meczu najbardziej wyróżniającą się zawodniczką. Obrotowa Vistalu aż ośmiokrotnie umieściła piłkę w kościerskiej bramce! Podopieczne Dariusza Męczykowskiego nie zamierzały jednak pozwolić gdyniankom na powtórzenie wyniku z pierwszej rundy i po przerwie pokazały, że potrafią jak równy z równym walczyć z jedną z najlepszych drużyn ligi.

Podobnie jak w ostatnich kilku meczach głównym motorem kościerskiego ataku była Justyna Belter. Z dobrej strony pokazała się również Agnieszka Białek i Agnieszka Łazańska. Drugą połowę szczypiornistki z Kościerzyny przegrały tylko jedną bramką, a cały mecz zakończył się rezultatem 26:32.

UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 26:32 (11:16)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 9, Białek 6, Łazańska 5, Krajewska 2, Ziółkowska 2, Bunikowska 1, Rogożeńska 1, Koofał, Sus, Wójcik, Jakubowska