Łatwe trzy punkty NMC Górnika Zabrze. "Zagłębie grało wolno i bez koncepcji"

Pierwszy mecz w nowym roku i już komplet punktów. NMC Górnik Zabrze bez większych problemów pokonał w piątek MKS Zagłębie Lubin. Z racji, że obie ekipy grają w PGNiG Superlidze w grupie pomarańczowej, zespół Ryszarda Skutnika zgarnął trzy "oczka".

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Materiały prasowe / KRZYSZTOF KUROŃ / NMC GÓRNIK ZABRZE
- To był nasz pierwszy występ po półtorej miesiąca w optymalnym składzie, bo cały czas kogoś brakowało. Nie wyglądało to jeszcze jak ma wyglądać, ale myślę, że z meczu na mecz będzie jeszcze lepiej - ocenił Ryszard Skutnik.

Szkoleniowiec zwrócił szczególną uwagę na grę swoich podopiecznych w defensywie, która pozwalała zawodnikom NMC Górnika Zabrze wykorzystywać w kontratakach skutecznych skrzydłowych. To nie jedyny pozytyw meczu w Lubinie. W bramce bardzo dobrze spisał się Mateusz Kornecki, a w ofensywie odżył Iso Sluijters. To był najprawdopodobniej jego najlepszy występ od momentu przeprowadzki do Polski.

- Chwała zawodnikom za postawę w obronie, choć trzeba przyznać, że rywal nam trochę to ułatwił, bo grał wolno, nie miał koncepcji. Ciągle to samo. Rozszyfrowaliśmy ten schemat. Nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji i mogło być o wiele wyższe. Bardzo się cieszymy, bierzemy trzy punkty i w środę walczymy u siebie - nie ukrywał trener.

W następnej kolejce ekipa z Górnego Śląska podejmie wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock.

ZOBACZ WIDEO Ewa Brodnicka: z Ewą Piątkowską już nigdy się nie pogodzimy
Myślisz, że NMC Górnik Zabrze sprawi niespodziankę i urwie punkty Orlen Wiśle Płock?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×