Grunwald - GKS. Punkty zostają w Poznaniu

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań wrócili na ligowe parkiety po ponad miesięcznej przerwie. W 14. kolejce przed własną publicznością pokonali GKS Żukowo 20:18.

Michał Halski

Początek jak i przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał wielkich emocji i zwycięstwa Grunwaldu Poznań. Od pierwszych minut obie drużyny popełniały błędy, a w ich grze można było zauważyć nerwowość. Podopieczni Jakuba Bonisławskiego pomimo prostych błędów trafiali do bramki w przeciwieństwie do graczy Grunwaldu. Podopieczni Rafała Walczaka nie potrafili dojść do sytuacji rzutowych. Jedynymi jasnymi punktami poznaniaków byli doświadczeni gracze Krzysztof Martyński oraz Filip Tarko .

Samo spotkanie miało dość ciekawy przebieg. Gracze GKS-u Żukowo utrzymywali przewagę czterech bramek. Poznaniacy próbowali odrobić straty ale do bramki gości rzucał tylko jeden zawodnik! Aż do 28 minuty bramki zdobywał jedynie wcześniej wspomniany Martyński, który na rzucił siedem bramek w pierwszej połowie przy jednym trafieniu Piotra Nowickiego. Pomimo słabej skuteczności pozostałych graczy Grunwald tracił po pierwszej połowie tylko dwie bramki.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Gracze Rafała Walczaka ponownie razili nieskutecznością. Kluczem do sukcesu okazała się obrona. Poznaniacy zaczęli grać wysoko i bardziej agresywnie. Zmiana się opłaciła, zawodnicy Grunwaldu odrobili straty w 45. minucie doprowadzili do remisu a siedem minut później po skutecznym rzucie karnym wykonywanym przez Mateusza Lubiewskiego wyszli na pierwsze prowadzenie.

Punktem kulminacyjnym była sytuacja z 58. minuty. W swojej pierwszej interwencji Patryk Kulczyński wybronił rzut karny, dzięki któremu gracze Grunwaldu dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

WKS Grunwald Poznań - GKS Żukowo 20:18 (8:10)

Grunwald: Tarko, Kulczyński - Martyński 10/2, Kurek 3, Lubiewski 2/2, Pawłowski 2, Harasymek 1, Nowicki 1, Matlach 1, Fogler, Majewski, Gintowt, Guraj, Piechowiak, Nieradko.