Puchar Polski: pewny awans Wybrzeża do ćwierćfinału

Nie było niespodzianki w starciu superligowego Wybrzeża z pierwszoligowym MKS-em Kalisz. Po jednostronnym spotkaniu gdańszczanie pokonali rywala 35:20 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / NMC GÓRNIK ZABRZE / PGNIG SUPERLIGA / KRZYSZTOF KUROŃ
Od początku spotkania swoją przewagę potrafili udokumentować zawodnicy Wybrzeża Gdańsk. Gracze z PGNiG Superligi mimo kilku kontuzji i krótkiej ławki - w sobotę zagrali choćby bez nominalnego skrzydłowego - szybko zaczęli budować swoje prowadzenie. Znakomicie spisywał się Ramon Oliveira, murem nie do przejścia był Artur Chmieliński, a po bramce Wojciech Prymlewicz w 16. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 10:3.

Wysokie prowadzenie nieco uśpiło gdańszczan, a kaliszanie zauważyli szanse na odrobienie strat. Bardzo dobrze spisywał się Łukasz Sieg , który co ciekawe reprezentował gdański klub w pierwszym sezonie po reaktywacji. Znakomite wejście na boisko zaliczył Artur Bożek, który w krótkim odstępie rzucił trzy bramki z rzędu. Wybrzeże prowadziło już tylko 13:10.

W samej końcówce pierwszej połowy zawodnicy Wybrzeża Gdańsk zaczęli jednak budować swoją przewagę. Znakomitym instynktem wykazał się Łukasz Rogulski, który rzucił bramkę w ostatniej sekundzie przed przerwą, kończąc kontratak na dziesiątym metrze. Początek drugiej połowy wyjaśnił już całą sytuację w meczu.

Gdańszczanie serię bramek rzuconych z rzędu powiększyli do dziewięciu, a niezwykle aktywny w ataku był Paweł Niewrzawa . Czarną serię - przy stanie 25:12 - przerwał dopiero grający trener MKS-u Bartłomiej Jaszka. Przy dobrze dysponowanym Wybrzeżu nie było jednak mowy o odrabianiu strat, jedynie o powstrzymaniu gospodarzy w jeszcze większym pogromie.

Ostatecznie Wybrzeże Gdańsk po jednostronnym pojedynku pokonało kaliszan 35:20. Dla drużyny znad morza jest to kolejny awans w Pucharze Polski. Gdańska drużyna jest już w półfinale tych rozgrywek.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz 35:20 (18:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Rogulski 5, Prymlewicz 5, Kondratiuk 5, Wróbel 4, Oliveira 4, Niewrzawa 4, Kornecki 3, Skwierawski 3, Podobas 2.