Puchar Polski: faworyci nie zawiedli. Vive, Azoty, Wybrzeże i Gwardia w ćwierćfinale

W sobotę 4 lutego rozegrane zostały pierwsze mecze 1/8 finału Pucharu Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Bez większych problemów awans do ćwierćfinału rozgrywek wywalczyły Vive Tauron Kielce, Azoty Puławy i Wybrzeże Gdańsk.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Krzysztof Lijewski WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Krzysztof Lijewski

Broniąca trofeum kielecka drużyna zagrała w sobotę na parkiecie pierwszoligowego SRS Czuwaju Przemyśl i mimo że w jej składzie zabrakło aż dziewięciu zawodników, to i tak wygrała różnicą 14 bramek (40:26). Mecz rozstrzygnięty był po pierwszej połowie, gdy Vive prowadziło 19:8.

Równie wysoko pierwszoligowca z Kalisza pokonało Wybrzeże, które na własnym boisku zwyciężyło 35:20 (18:12). Po pięć bramek dla ekipy z Gdańska zdobyli Wojciech Prymlewicz, Łukasz Rogulski i Adrian Kondratiuk.

Różnicą dziewięciu trafień wygrali z kolei w Elblągu szczypiorniści Azotów Puławy (30:21). Zespół Marcina Kurowskiego solidną przewagę wypracował sobie jeszcze w końcówce pierwszej połowy (15:9), dzięki czemu po przerwie kontrolował przebieg spotkania.

Jedyny wyrównany mecz zobaczyli kibice w Opolu, gdzie KPR Gwardia podjęła SPR Stal Mielec. Drużyna Rafała Kuptela w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść i zwyciężyła osłabionego kadrowo rywala 29:27.

Pozostałe spotkania 1/8 finału rozegrane zostaną między 5 lutego a 5 marca.