Piotrcovia - Vistal Gdynia. Wicelider nie zostawił złudzeń w Piotrkowie

Tylko przez 17 minut piłkarki ręczne Piotrcovii były w stanie nawiązać walkę z wiceliderem tabeli żeńskiej Superligi. Później przewaga Vistalu Gdynia była widoczna, a przyjezdne wygrały w Piotrkowie różnicą dziesięciu trafień.

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Pierwszy kwadrans układał się po myśli drużyny Rafał Przybylski. Piotrcovia, w której pierwszoplanową rolę odgrywała Zorica Despodovska, w niczym nie ustępowała znacznie wyżej notowanemu rywalowi. W 18. minucie było 9:9 i w tym momencie zaczęła się strzelecka niemoc piotrkowianek. Vistal odskoczył aż na sześć bramek (15:9 - 27. minuta) i dopiero w końcówce pierwszej połowy Piotrcovia dorzuciła do swojego dorobku trzy gole. Pozwoliło to gospodyniom nieco zniwelować straty. Do przerwy było 16:12 dla faworyta.

Po przerwie przewaga Vistalu nie podlegała już żadnej dyskusji. Przyjezdne trafiały z każdej właściwie pozycji, a klasą dla siebie były: Joanna Kozłowska i Monika Kobylińska. Świetnie między słupkami spisywała się także Małgorzata Gapska. Piotrkowianki w drugiej połowie rzuciły zaledwie dziewięć goli, z czego cztery zdobyła skrzydłowa Katarzyna Matyja. Młoda zawodniczka, mimo wysokiej porażki swojej drużyny, może zaliczyć swój występ do udanych.

- Cieszę się bardzo, że dostaję od trenera coraz więcej minut na boisku. Czekałam długo na swoją szansę. Nie do końca mogę być zadowolona bo kilka sytuacji również zmarnowałam. Przed nami kolejne bardzo ważne mecze - z KPR Jelenia Góra i KPR Kobierzyce. Musimy zdobyć w tych spotkaniach punkty - powiedziała piotrkowska skrzydłowa.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Gdynia 21:31 (12:16)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Sobińska, Kucharska, Matyja 4, Klonowska 4, Kopertowska 2, Marszałek, Wypych, Szafnicka, Ivanović 4/4, Jałoszewska, Belmas 2, Despodowska 5/1, Dronzikowska
Karne: 5/7
Kary: 8 min. (Kucharska, Wypych, Despodowska, Dronzikowska - po 2 min.)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Urbaniak 1, Kobylińska 7/1, Dorsz, Stanulewicz 1, Kozłowska 5, Gutkowska 1, Lalewicz 1, Matieli 4, Szarawaga 6, Borysławska 2
Karne: 1/2
Kary: 10 min. (Urbaniak - 4 min., Dorsz, Gutkowska, Lalewicz - po 2 min.)

Sędziowali: Tomasz Christ (Świdnica), Grzegorz Christ (Bielany Wrocławskie)
Widzów: 200

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Katarzyna Matyja powinna grać w pierwszej siódemce Piotrcovii?