Puchar Polski: KPR - Energa. Festiwal kar w Kobierzycach. Koszalinianki grają dalej

Energa AZS Koszalin w ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarek ręcznych. W spotkaniu w Kobierzycach przyjezdne pokonały miejscowy KPR 32:24. Rywalizacja stała pod znakiem wykluczeń - sędziowie rozdali łącznie 38 minut kar!

Marcin Górczyński

Gospodynie, tym razem już z Beatą Skalską i Anną Mączką (odpoczywały w ostatniej kolejce ligowej), znakomicie rozpoczęły konfrontację z koszaliniankami. KPR Kobierzyce swoją grę opierał głównie na skuteczności Mączki, która w ciągu pierwszych dziesięciu minut rzuciła sześć bramek. Anita Unijat musiała reagować - liderki beniaminka PGNiG Superligi z oka nie spuszczała Joanna Chmiel.

Efekt był natychmiastowy. Jeszcze w 10 minucie KPR prowadził 6:3, ale zawodniczki z Kobierzyc zaczęły popełniać coraz więcej strat i rywalki odpowiadały kontrami. Brylowała Romana Roszak, rzucająca bramkę za bramką i rozciągająca grę do skrzydeł. Piłka coraz częściej docierała na koło do Hanna Sądej, z narożnika nie myliła się Paulina Tracz. Energa jeszcze przed przerwą zbudowała przewagę 17:13.

KPR zwietrzył szansę tuż po wznowieniu gry. Przy podwójnej przewadze, gospodynie wyszły wyżej w obronie, wymuszały błędy, a Grażyna Janczak błyskawicznie startowała do kontr. Na tablicy pojawił się wynik 19:21 i kibice w Kobierzycach uwierzyli, że ich ulubienice wrócą do gry o awans.

Jak szybko pojawiła się nadzieja, tak równie prędko zgasła. Zawodniczki beniaminka Superligi łapały wykluczenia i przez kilkanaście minut z rzędu broniły w osłabieniu. Wykorzystywała to niemal nieomylna Roszak, znakomite wejście zaliczyła też Walentyna Niesciaruk. Po 50 minutach Energa była o krok od awansu (28:20).

Choć gospodynie ambitnie walczyły, to grając przez większość połowy w niepełnym składzie, nie zagroziły już koszaliniankom. Na uwagę zasługuje jednak postawa Jagody Linkowskiej, która dobrze wywiązała się z roli reżyserki gry. Liderka zespołu, Anna Mączka, większość spotkania spędziła bowiem na ławce rezerwowych i ciężar zdobywania bramek spadł głównie na Linkowską.