Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona Lassa zwyciężyła w hicie kolejki, dwie bramki Kamila Syprzaka

W meczu 18. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL, broniąca mistrzowskiego tytułu FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie okazała się lepsza od Naturhouse La Rioja (28:24).

Tomasz Rosiński
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)
Starcie lidera rozgrywek, czyli FC Barcelony z zajmującą trzecie miejsce w tabeli ekipą z Logrono było zapowiadane jako hit tej serii gier w lidze hiszpańskiej i nie zawiodło oczekiwań kibiców, gdyż goście postawili faworyzowanym gospodarzom trudne warunki gry.

Od początku szczypiorniści Naturhouse grali bardzo ambitnie i potrafili dotrzymywać kroku Katalończykom (5:5 w 10. minucie pojedynku). Wyższy bieg starali się włączyć zawodnicy z Barcelony, w których szeregach brylował Dika Mem, jednakże na jego skuteczne zagrania potrafili odpowiadać przyjezdni, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11.

Po zmianie stron wciąż trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (16:16). Dopiero, gdy sygnał do ataku swojej drużynie dali rozgrywający Wael Jallouz i Raul Entrerrios to mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie 19:17 na kwadrans przed końcem konfrontacji.

Od tego momentu podopieczni Xaviera Pascuala przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i już nie zaprzepaścili swojej szansy, pokonując Naturhouse La Rioja 28:24.

Syprzak podczas tej potyczki rzucił 2 bramki (na cztery próby).

Bauhaus Liga ASOBAL, 18. kolejka:

FC Barcelona Lassa - Naturhouse La Rioja 28:24 (11:11)
Najwięcej bramek: dla FC Barcelona Lassa - Kirył Łazarow 6, Dika Mem, Wael Jallouz i Raul Entrerrios - po 4, [...], Kamil Syprzak 2; dla Naturhouse La Rioja - Miguel Sanchez-Migallon Naranjo i Albert Rocas Comas - po 5.

Czołówka tabeli Bauhaus Ligi ASOBAL:

# Drużyna Mecze Z R P Bramki Punkty
1. FC Barcelona 18 18 0 0 586:441 36
2. Ademar Leon 18 15 1 2 510:431 31
3. Naturhouse La Rioja 18 14 0 4 542:462 28

Czy FC Barcelona Lassa zakończy sezon 2016/2017 Bauhaus Ligi ASOBAL z kompletem zwycięstw?