Sośnica - Sparta. Ważny triumf beniaminka

W pierwszym meczu po zimowej przerwie, szczypiornistki Sparty Oborniki przegrały 24:27 w Gliwicach z Sośnicą. Doskonałe zawody rozegrała skrzydłowa, Karolina Golec.

Maciej Madey
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

W sobotnie popołudnie w Gliwicach spotkały się zespoły walczące o przetrwanie na zapleczu Superligi. W zdecydowanie gorszej sytuacji były gospodynie - w 2016 roku uciułały ledwo 4 punkty i zimę spędziły na przedostatnim miejscu w tabeli. Z kolei szczypiornistki z Obornik miały na koncie 4 zwycięstwa i o wiele bardziej komfortową sytuację. Ewentualna wygrana odniesiona na Górnym Śląsku znacznie przybliżyłaby je do pozostania w I lidze.

Gliwiczanki w pierwszych minutach spotkania robiły wszystko, by... jak najlepiej ugościć swoje rywalki. Bardzo łatwo oddały im inicjatywę i w 12. minucie przegrywały już 1:4. Przebieg boiskowych wydarzeń nie dawał miejscowym kibicom nadziei na to, by karta miała się odwrócić.

Sparta utrzymywała przewagę trzech trafień. w 16. minucie dała się dojść na jedną bramkę (4:5), ale szybko odpowiedziała trzema golami z rzędu. W 21. minucie było 6:9, w 23. minucie 7:10. Wtedy podopieczne Macieja Haupy wykorzystały moment dekoncentracji przyjezdnych i odrobiły stratę. Świetny okres gry miała Patrycja Kobusińska - to w dużej mierze dzięki niej do przerwy utrzymywał się remis (12:12).

Drug połowa była koncertem Karoliny Golec. Skrzydłowa Sośnicy w trzy minuty rzuciła trzy bramki i w efekcie jej zespół po raz pierwszy w meczu objął prowadzenie. W 35. minucie było już 17:15 dla gospodyń. Od tej chwili mecz był niezwykle zacięty.

Sparta nie dawała za wygraną i kilkukrotnie doprowadzała do wyrównania. W 47. minucie po golu Jesici Kaszkowiak prowadziła nawet 21:20. Ostatnie 10 minut było już popisem Sośnicy, która rzuciła siedem bramek, tracąc tylko trzy - w tym fragmencie znów błyszczała Golec. Dwa punkty zasłużenie pozostały w Gliwicach i sytuacja beniaminka uległa znacznej poprawie.

Sośnica Gliwice - SKF KPR Sparta Oborniki 27:24 (12:12)

Sośnica: Wróbel, Mrozek 2, Kobusińska 4, Reichel, Kempa, Walus, Kowalczyk 2, Zizulewska, Krzymińska 3, Nowak, Bassek 3, Golec 8, Abramowicz 5, Szczepanik.

Kary: 10 minut (Kempa 4 min. Kobusińska, Reichel i Mrozek po 2 min.)
Karne: 3/4

Sparta: Ruchlewska, Filoda 2, Sowa 1, Żołyniak 4, Wasiak 8, Gładecka 3, Kochańska-Lizewicz, Kaszkowiak 1, Ślęzak 5, Durka.

Kary: 2 min. (Ślęzak)