KSZO Odlewnia - Ostrovia. Gospodarze polegli w końcówce

Ostrowieccy szczypiorniści przegrali spotkanie o ligowe punkty. Lepszym zespołem od pomarańczowo-czarnych okazała się ekipa Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Dorota Adamczyk

Początek spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim świetnie rozpoczął się dla zespołu Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Adrian Wojkowski - były zawodnik KSZO Odlewni - wywalczył rzut karny, jednak Patryk Staniek nie wykorzystał sytuacji i nie pokonał Michała Piątkowskiego. Po kwadransie gry żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć choćby jednej bramki przewagi (6:6). Kiedy po 23 minutach zrobiło się 8:12, trener Tomasz Radowiecki poprosił o czas. Niewiele to jednak zmieniło w grze miejscowych i do przerwy po trafieniu Mariusza Kuśmierczyka ekipa gości prowadziła trzema golami (13:16).

Po zmianie stron pomarańczowo-czarni za wszelką cenę próbowali zmniejszyć dystans do rywali, ale po kwadransie drugiej połowy ciągle o trzy bramki lepsza była ekipa Z Ostrowa Wielkopolskiego (20:23). wydawało się, że nic już ciekawego nie może się wydarzyć w ostrowieckiej hali. Gospodarze jednak ambitnie walczyli do końca i po świetnej końcówce Kamila Kielocha oraz golu Mateusza Rutkowskiego zespół KSZO Odlewni doprowadził do remisu po 27. Zacięte ostatnie sekundy należały jednak do Ostrovii i to przyjezdni po trafieniu Wojkowskiego wygrali dwoma bramkami, inkasując komplet punktów (28:30).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:30 (13:16)

KSZO Odlewnia: Piątkowski - Kożeniewski 1, Jeżyna 1, Cukierski 1, Król 5, Czuwara, Goliszewski 8, Afanasjew, Kamil Kieloch 5, Kwiatkowski 3, Antolak 1, Rutkowski 2