Puchar Francji: ekipa Pawła Podsiadły odpadła z rozgrywek, słaby występ Polaka

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Francji, zespół USAM Nimes Gard z Pawłem Podsiadłą w składzie musiał uznać wyższość Saint Raphael Var HB (25:31) i odpadł z rozgrywek.
Tomasz Rosiński
Materiały prasowe

Drużyna z Nimes chciała w niedzielę przerwać serię ostatnich porażek i do 34. minuty rywalizacji z Saint Raphael mogła mieć taką nadzieję (16:16).

Jednakże od tego momentu z każdą kolejną akcją zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy, którzy ostatecznie triumfowali 31:25 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału krajowego pucharu.

Najwięcej bramek - siedem - dla miejscowej ekipy rzucił Raphael Caucheteux. Natomiast słabo spisał się Podsiadło, który dziewięciokrotnie próbował zdobyć gola, ale tylko 3 jego zagrania okazały się skuteczne. Ponadto Polak zanotował 4 straty i nie zaliczył żadnej asysty.