Sparta - Ruch. Lidia Żakowska poprowadziła Ruch do wygranej

Nie było niespodzianki w meczu 13. kolejki I ligi kobiet. Wicelider tabeli Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Spartę Oborniki 26:20.

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Po niedawnej przegranej z Sośnicą Gliwice zawodniczki Sparty Oborniki czekało starcie z KPR-em Ruch Chorzów, który w minionej kolejce również doznał goryczy porażki. Ślązaczki w meczu na szczycie uległy Koronie Handball Kielce 29:26.

Pierwsza odsłona spotkania była dość wyrównana. Spartanki ambitnie stawiały czoła wyżej notowanym i dość agresywnie grającym podopiecznym Jarosława Knopika. Dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej Agaty Wasiak (8 bramek w całym meczu) udało im się nawet w pewnym momencie wyjść na prowadzenie. Nie cieszyły się nim jednak długo - po trzech z rzędu celnych rzutach Oktawii Płomińskiej na tablicy wyników w 20. minucie pojawił się remis 9:9. Po pierwszej połowie jedną bramką prowadziły chorzowianki.

Spartankom nie starczyło jednak sił na równą walkę po przerwie. Podopieczne Michała Pietrzaka nie były w stanie zatrzymać przede wszystkim rewelacyjnej Lidii Żakowskiej, która aż 10 razy trafiła do bramki gospodyń!

Po serii czterech z rzędu straconych bramek Agata Wasiak próbowała jeszcze podebrać zespół z obornik do ataku, jednak ostatnie dziesięć minut należało już wyłącznie do Ruchu, który powiększył jeszcze przewagę i ostatecznie zwyciężył 26:20.

SKF KPR Sparta Oborniki - KPR Ruch Chorzów 20:26 (12:13)

SKF KPR Sparta:  Kochańska-Lizewicz 1, Rychlewska - Wasiak 8, Kaszkowiak 3, Sowa 2, Matysek 2, Gładecka 2, Filoda 1, Ślęzak 1, Żołyniak, Niezgodzka, Zwolińska
Karne: 3/6
Kary:
6 min. (Sowa, Wasiak, Kaszkowiak - po 2 min.)

KPR Ruch: Staś, Jaśkiewicz, Bednarek - Żakowska 10, Płomińska 6, Piotrkowska 4, Masłowska 4, Lesik 1, Drażyk 1, Mrozek, Jasinowska, Rodak, Stokowiec
Karne: 7/8
Kary:
16 min. (Lesik 4 min., Jaśkiewicz, Mrozek, iotrkowska, Żakowska, Masłowska, Rodak - po 2 min.)

Sędziowie: Ariel Dobosz (Bydgoszcz), Karol Piernicki (Grudziądz)